Народний депутат Ольга Герасим’юк ініціюватиме відзначення на національному рівні ювілею Євгена Гребінки та створення у селі Мар’янівці Гребінківського району на Полтавщині національного заповідника.Про це народний депутат заявила, спілкуючись із земляками видатного українського письменника, видавця, громадського діяча, автора чудових романсів «Ні, мамо, не можна нелюба любить» та «Очи черные…», історичних повістей, а також байок, які стали класикою жанру.«200-річчя від народження Євгена Гребінки відзначатимемо 2012 року, а цьогоріч у грудні виповниться 160 років з дня смерті письменника. Це справа нашої честі, полтавці, щоб тут постав національний заповідник,- сказала Ольга Герасим’юк на зустрічі із мешканцями Мар’янівки. – У ці чарівні місця мають приїжджати люди з усієї України та закордону».Родовий маєток Євгена Гребінки був на хуторі Убєжище (тепер у межах села Мар’янівки), тут він народився і похований. У Мар’янівці перебував Тарас Шевченко.
Юнаки й дівчата Молодіжного Союзу «Наша Україна» разом з членами «Національного альянсу» Полтавської області відвідали Всеукраїнську прощу, присвячену 1020-річниці Хрещення Русі, у селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільськоїобласті. У цьому селі діє один з п’ятнадцяти світових духовних Богородичних центрів, визнаних Вселенською католицькою церквою.
Перемога, яку варто пам’ятати!«Цвіт московської кінноти, що відбув щасливі походи 1654 і 1655 років, загинув за один день, і вже ніколи після того цар московський не був у змозі вивести в поле такого блискучого війська. У жалібній одежі вийшов цар Олексій Михайлович до народу, й жах охопив Москву...»
Люби своє, українське! Під таким гаслом Полтава відсвяткувала і День Конституції, і День молоді 28 червня на Співочому полі Марусі Чурай. Святочна молода громада радо зустріла учасників гала-концерту ІV телевізійного конкурсу ОДТРК «Лтава» «Квадрат У шукає таланти».
Богдан Хмельницький, згідно з опитуваннями останніх років, визнається одним з найвизначніших історичних діячів України. Його постать позитивно сприймають три чверті громадян нашої держави, негативно – лише 3%. Президент України Віктор Ющенко підписав указ «Про відзначення у 2008 році 360-ї річниці подій, пов'язаних з початком Національно-визвольної війни українського народу середини XVII століття». Цю тему досліджує і Український інститут національної пам’яті, серед основних завдань якого – вивчення етапів боротьби за відновлення державності України, увічнення пам'яті її учасників.Тож про державницьку діяльність гетьмана Богдана-Зиновія Хмельницького – розмовляла із заступником голови Інституту національної пам’яті, доктором історичних наук, професором Владиславом ВЕРСТЮКОМ.
У ніч на 29 червня на Андріївському узвозі письменники сперечалися з кіношниками, глядачі сиділи й на деревах, а Михайло Іллєнко святкував день народження
Люби своє, українське! Під таким гаслом Полтава відсвяткувала і День Конституції, і День молоді 28 червня на Співочому полі Марусі Чурай. Святочна молода громада радо зустріла учасників гала-концерту ІV телевізійного конкурсу ОДТРК «Лтава», «Квадрат У шукає таланти».
«Батьківщина — це більше ніж батько і мати, і тому якою несправедливою вона б для нас не була, мусимо ми зносити цю несправедливість, навіть не намагаючись уникнути її», — говорив Сократ. Але коли йдеться про Симона Петлюру, то ця несправедливість протягом десятиліть панування диявола на 1/6 частині суші аж зашкалювала. Та вже маємо незалежну Українську державу. То чи годиться помножувати ту несправедливість, особливо полтавцям? Однак дехто таки рядиться в підпомагачі до шварцбардів і сьогодні…
Напередодні річниці подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу, виходячи зі значення цих подій у багатовіковій історії українського державотворення, 24 червня з ініціативи національно-демократичних громадських організацій, політичних партій м. Полтави стартувала акція по збору підписів за встановлення пам’ятника Іванові Мазепі на Соборному майдані в м. Полтаві під зверненням до депутатів міської ради щодо прийняття відповідного рішення.
Ось уже шосте літо Полтава напередодні річниці Полтавської битви влаштовує величну Молитву за Гетьмана Мазепу, за незнищенність Української Нації і Української пісні. Ім’я ційвеличній мистецькій духовній месі – «Мазепа-Фест». Започаткований з ініціативи голови Полтавської «Просвіти» Миколи Кульчинського, Всеукраїнський фестиваль мистецтв з року в рік набирає розмаху, охоплюючи різні види музичного мистецтва, і не тільки музичного…