Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
У Мар’янівці має постати Національний музей - заповідник Євгена Гребінки
Народний депутат Ольга Герасим’юк ініціюватиме відзначення на національному рівні ювілею Євгена Гребінки та створення у селі Мар’янівці Гребінківського району на Полтавщині національного заповідника.Про це народний депутат заявила, спілкуючись із земляками видатного українського письменника, видавця, громадського діяча, автора чудових романсів «Ні, мамо, не можна нелюба любить» та «Очи черные…», історичних повістей, а також байок, які стали класикою жанру.«200-річчя від народження Євгена Гребінки відзначатимемо 2012 року, а цьогоріч у грудні виповниться 160 років з дня смерті письменника. Це справа нашої честі, полтавці, щоб тут постав національний заповідник,- сказала Ольга Герасим’юк на зустрічі із мешканцями Мар’янівки. – У ці чарівні місця мають приїжджати люди з усієї України та закордону».Родовий маєток Євгена Гребінки був на хуторі Убєжище (тепер у межах села Мар’янівки), тут він народився і похований. У Мар’янівці перебував Тарас Шевченко.
 
Зарваницька духовна проща
Юнаки й дівчата  Молодіжного Союзу «Наша Україна» разом з членами «Національного альянсу» Полтавської області відвідали Всеукраїнську прощу, присвячену 1020-річниці Хрещення Русі, у селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської  області. У цьому селі діє один з п’ятнадцяти світових духовних Богородичних центрів, визнаних Вселенською католицькою церквою.
Детальніше...
 
Конотопська битва 1659 року
                    Перемога, яку варто пам’ятати!  «Цвіт московської кінноти, що відбув щасливі походи 1654 і 1655 років, загинув за один день, і вже ніколи після того цар московський не був у змозі вивести в поле такого блискучого війська. У жалібній одежі вийшов цар Олексій Михайлович до народу, й жах охопив Москву...»
Детальніше...
 
Цінуй, слухай і люби своє!
Люби своє, українське! Під таким гаслом Полтава відсвяткувала і День Конституції, і День молоді 28 червня на Співочому полі Марусі Чурай. Святочна молода громада радо зустріла учасників гала-концерту ІV телевізійного конкурсу ОДТРК «Лтава» «Квадрат У шукає таланти».
Детальніше...
 
Богдан-Зиновій Хмельницький – «знаменитий вождь козацтва»
Богдан Хмельницький, згідно з опитуваннями останніх років, визнається одним з найвизначніших історичних діячів України. Його постать позитивно сприймають три чверті громадян нашої держави, негативно – лише 3%. Президент України Віктор Ющенко підписав указ «Про відзначення у 2008 році 360-ї річниці подій, пов'язаних з початком Національно-визвольної війни українського народу середини XVII століття». Цю тему досліджує і Український інститут національної пам’яті, серед основних завдань якого – вивчення етапів боротьби за відновлення державності України, увічнення пам'яті її учасників.Тож про державницьку діяльність гетьмана Богдана-Зиновія Хмельницького – розмовляла із заступником голови Інституту національної пам’яті, доктором історичних наук, професором Владиславом ВЕРСТЮКОМ.
Детальніше...
 
Безсоння в літню ніч
У ніч на 29 червня на Андріївському узвозі письменники сперечалися з кіношниками, глядачі сиділи й на деревах, а Михайло Іллєнко святкував день народження
Ольга ЖУК   
Детальніше...
 
Цінуй, слухай і люби своє…
Люби своє, українське! Під таким гаслом Полтава відсвяткувала і День Конституції, і День молоді 28 червня на Співочому полі Марусі Чурай. Святочна молода громада радо зустріла учасників гала-концерту ІV телевізійного конкурсу ОДТРК «Лтава», «Квадрат У шукає таланти».
Детальніше...
 
З Днем Конституції!
ВОНА була найкращою в світі, доки мстиві егоїсти не переписали її собі, улюбленим, на догоду, а Україні – на ганьбу і руїну.
Детальніше...
 
Будував і захищав Українську державу у найтяжчих обставинах імперсько-більшовицької агресії
«Батьківщина — це більше ніж батько і мати, і тому якою несправедливою вона б для нас не була, мусимо ми зносити цю несправедливість, навіть не намагаючись уникнути її», — говорив Сократ. Але коли йдеться про Симона Петлюру, то ця несправедливість протягом десятиліть панування диявола на 1/6 частині суші аж зашкалювала. Та вже маємо незалежну Українську державу. То чи годиться помножувати ту несправедливість, особливо полтавцям? Однак дехто таки рядиться в підпомагачі до шварцбардів і сьогодні…
Детальніше...
 
Положинський і щастя

Положинський і щастя
Розмова про смисли

Детальніше...
 
Більшого вимагай
«Український тиждень»  відвідав Полтавський "Мазепа-фест" і був приємно здивований широтою смаків місцевої публіки
Детальніше...
 
Пам’ятник Гетьманові Мазепі – на Соборний майдан Полтави
Напередодні річниці подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу, виходячи зі значення цих подій у багатовіковій історії українського державотворення, 24 червня з ініціативи національно-демократичних громадських організацій, політичних партій м. Полтави стартувала акція по збору підписів за встановлення пам’ятника Іванові Мазепі на Соборному майдані в м. Полтаві під зверненням до депутатів міської ради щодо прийняття відповідного рішення.
Детальніше...
 
VІ «Мазепа-Фест»: душа відгукується на справжнє

 

Ось уже шосте літо Полтава напередодні річниці Полтавської битви влаштовує величну Молитву за Гетьмана Мазепу, за незнищенність Української Нації і Української пісні. Ім’я цій  величній мистецькій духовній месі – «Мазепа-Фест». Започаткований з ініціативи голови Полтавської «Просвіти» Миколи Кульчинського, Всеукраїнський фестиваль мистецтв з року в рік набирає розмаху, охоплюючи різні види музичного мистецтва, і не тільки музичного…
Детальніше...
 
ПОЛЮВАННЯ
НА ПРЕЗИДЕНТА ВІКТОРА ЮЩЕНКА ТРИВАЄ.МИСЛИВЦІ В АЗАРТІ – ВІД ПЕРЕДЧУТТЯ ЛЕГКОЇ ЗДОБИЧІ.ГОНЧІ – ДОСВІДЧЕНІ І НАСТУПАЮТЬ ШИРОКИМ ФРОНТОМ
Детальніше...
 
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
 до членів Національної спілки письменників України і Товариства «Просвіта» 
Детальніше...
 
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
до членів Національної спілки письменників України і Товариства «Просвіта» 
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 11 Наступна > Кінець >>

Всього 201 - 216 з 216
Розробка
репетиційна база торба
Хто Online
Зараз на сайті: 1 гість
Календар
 July 2009 
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031   
Популярне
Останні новини
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t