Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
МАZЕПА-ФЕСТ 2009!
Полтавське обласне об’єднання товариства «Просвіта» запрошує полтавців на відкриття Всеукраїнського фестивалю мистецтв:
24 червняВистава Івано-Франківського академічного українського музично-драматичного театру ім. І.Франка «Солодка Даруся» за мотивами одноіменного роману Марії Матіос. Початок о 19:00, ОЦЕВУМ.
25 червня Вечір українського анімаційного кіно. Зустріч з відомими режисерами: Оленою Касаріною, Олегом Педаном, Анатолієм Лаврінішиним та Едуардом Кіричем. Початок о 18:00, ОЦЕВУМ.
26 червняВечір української героїчної пісні. Виступ Київського чоловічого хору «Чумаки» та братів Петра та Павла Приймаків. Початок о 19:00, ОЦЕВУМ.
Приходьте та насолоджуйтесь!
Вхід вільний.
Довідки за тел.: 7-31-45, 56-41-45. 
Міф про Полтаву після 1709 року...
Події останнього часу довели, що в умовах існування протилежних історичних концепцій, яких дотримуються представники різних політичних сил України, стало неможливо з’ясувати, які події є знаковими в нашій історії, а які — ні; які ювілеї святкувати доречно, а які — неприпустимо.
Детальніше...
 
«Нехай вічна будеть слава»…Рік Івана Мазепи
Чи можна відшукати серед українських гетьманів когось, чий образ був би таким відомим в європейській культурі, як образ Івана Мазепи? Його ім’я оспівували у своїх творах європейські класики: Байрон, Даніель Дефо, Віктор Гюго, Бертольд Брехт, Олександр Пушкін, Кондратій Рилєєв, Богдан Залєський. Поему про Мазепу написав українець Володимир Сосюра, а всесвітньовідому п’єсу «Мазепа» - великий польський драматург Юліуш Словацький. У класичному музичному мистецтві Європи нараховується 67 великих творів про Мазепу. Як визначна історична постать Іван Мазепа постає в творчості Ліста, Рахманінова, Драгомизького, Вагнера, Чайковського. Його портрети малювали Теодор Жеріко, Євген Делякруа, Орас Вернет, Люі Буланжер. А ще про Мазепу залишили фундаментальні дослідження визначні історики і мислителі Вольтер, Сергій Соловйов, Микола Костомаров, Михайло Грушевський та інші.
Детальніше...
 
І не буде переводу українському народу...
Доки із глибин сторіч долина козацький клич

Колись давно на Шар-горі
Козаки панували
І рано-вранці на зорі
В походи вирушали.
Тримали твердо у руках
Свої шаблюки гострі,
Щоб в український рідний край
Не йшли незвані гості.
За волю гинули в боях, 
Життя своє поклали,
Щоб не схиливсь козацький стяг,
Щоб слава не пропала!


Детальніше...
 
Гетьманський фестиваль цьогоріч відбудеться у два етапи
Гетьманський фестиваль цьогоріч відбудеться у два етапи: 24—26 червня і 5—6 вересня

Про це днями на прес–конференції у Полтаві повідомив його фундатор і незмінний директор — народний депутат, голова обласного об’єднання Товариства «Просвіта» Микола Кульчинський. Оскільки започаткований у 2003 році фестиваль має не лише мистецьке, а й просвітницьке навантаження, то цього разу організатори планували повністю «прив’язати» його до основних заходів із відзначення 300–річчя Полтавської битви та укладення тим же таки гетьманом Іваном Мазепою військово–політичного союзу зі шведами. Але згодом погодилися з аргументами тих, хто вважав недоцільним «гуркотіти» рок–музикою 27 червня, коли в Полтаві вшановуватимуть пам’ять усіх полеглих у бою, а також зважили на прохання міської влади не дратувати «антимазепинців» (звісно, насамперед із Росії), котрі приїдуть сюди цього дня.

Тож на 24—26 червня залишили тільки більш «камерні» заходи, які відбуватимуться у приміщенні обласного Центру естетичного виховання учнівської молоді. Спершу актори Чернівецького драматичного театру покажуть свою виставу «Солодка Даруся» за романом відомої письменниці Марії Матіос. Наступною акцією фесту стане День українського мультиплікаційного кіно. Крім демонстрації «мультиків», які здобули нагороди на найпрестижніших міжнародних фестивалях, у Полтаві влаштують зустрічі з їхніми авторами, а також режисерський майстер–клас. А на 26 червня організатори запланували День української героїчної пісні з запрошенням митців зі столиці (звідти приїде відомий хор «Чумаки») та інших міст. Власне, йдеться про те, щоб наповнити ініційоване міською владою помпезне відзначення 300–річчя Полтавської битви і суто українським не лише за географією, а й за мистецьким компонентом.

Більш ніж двомісячну «перерву» до головного дійства фестивалю — двох рок–днів на Співочому полі — його «батьки» змушені робити з огляду на те, що наприкінці червня з Полтави вже роз’їдеться на вакації значна частина студентів, які були і залишаються найвідданішими прихильниками цієї музики. Тож рокери на звичному місці «фестивалитимуть» п’ятого і шостого вересня. Микола Кульчинський уже запросив до Полтави Марію Бурмаку, Павла Гудімова, «Моторолу» та інших відомих виконавців. Ймовірною є участь у знаковому «іменному» фестивалі й переконаного «мазепинця» Олега Скрипки з «ВВ» (він пообіцяв приїхати, якщо не доведеться виступати в цей час на подібному столичному заході, співорганізатором якого став провідний «вевешник»).

Хоча головною «родзинкою» фесту залишається відкриття і запалювання нових яскравих «зірочок» україномовного року, особливо з тих регіонів, де його й досі сприймають як екзотику. Тож, окрім полтавських гуртів та виконавців, до фестивалю найактивніше готуються їхні «брати і сестри» з Харкова (у цьому місті вже відбувся відбірковий тур), Дніпропетровська, інших міст Сходу і Центру України.

Василь НЕЇЖМАК

 
ПООТ «Просвіта» повідомляє

Станом на 17 червня зібрано 1 034 013,20 грн.!


Збір коштів на спорудження пам’ятника Великому Гетьманові України Іванові Мазепі триває. До списку жертводавців долучилися:

Бабенко Сергій (Кобеляки) – 1000 грн.

Карась З.С. (Полтава) – 100 грн.

Живилко В.П. (Одеса) – 125 грн.

ПП «ВімНет» (Львів) – 500 грн.

Фермерське господарство «Улар» (Львів) – 500 грн.

Голяченко О.М. (Тернопіль) – 46 грн.
Кизима О.В. (Київ) – 100 грн.
Прогнімак Т.О. (Полтава) – 50 грн. 

Філонов Л.В. (Полтава) – 50 грн.
Пітух В.С. (Львів) – 100 грн.

Просимо долучатися до цієї святої справи всіх небайдужих українців та безмежно вдячні всім, хто відгукнувся. 
Кошти на пам’ятник Іванові Мазепі просимо надсилати:

ПООТ «Просвіта»

Харківська обласна філія АКБ «Укрсоцбанк»

р/р 26005710001231

МФО 351016, 

код ЄДРПОУ 22527966 

«Благодійна пожертва на пам’ятник Іванові Мазепі» 
Важке повернення головного отамана

Послідовники визначних постатей української історії – мазепинці, петлюрівці та бандерівці є уособленням української національно-визвольної боротьби, визначальними складовими національного міфу.

Детальніше...
 
Поминальний ... феєрверк
У Полтаві відзначення 300–річчя трагічної для України битви 
почали зі свята галушки і «салюту» на честь братовбивства


Минулими вихідними в обласному центрі почалися організовані мерією наймасовіші заходи з нагоди 300–річчя Полтавської битви. Вони вкотре засвідчили повне ігнорування тією ж таки БЮТівською міською владою не лише історичних реалій та почуттів кожного свідомого українця, а й елементарного здорового глузду. Судіть самі. Вже традиційне Свято полтавської галушки «батьки міста» з якогось дива «приурочили» саме до ювілею трагічної баталії і призначили на суботу перед Святою Трійцею, яку православні українці здавна називають поминальною або батьківською і присвячують молитвам за упокій душ своїх рідних...


Детальніше...
 
У справі по голодомору 136 потенційних обвинувачуваних
Українські історики вважають, що список людей, винних у Голодоморі на території України в 1932-1933 роках, складає на сьогодні 136 осіб. Про це заявив директор архіву Служби безпеки України Володимир Вятрович.
За словами Вятровича, фахівці на базі архіву СБУ підготували список цих людей, і їх можна звинуватити в організації Голодомору.
"Це найвище керівництво Комуністичної партії України і каральний орган партії – головне політичне управління, а також безпосередньо люди, що підписували документи, що свідчать, що Голодомор був організований, а також ті, хто підписував численні вироки", – пояснив Вятрович.
За його словами, "на сьогодні цей список складає 136 осіб".
Він нагадав, що нещодавно порушена СБУ кримінальна справа за фактом геноциду 1932-33 років ґрунтується на матеріалах і архівах СБУ.
Вятрович також констатував, що якби використовувалися архіви інших країн, у тому числі і російські, матеріалів було б ще більше.
Голова архіву нагадав, що неодноразово українська сторона зверталася до керівництва РФ, щоб одержати доступ до російських архівів, зокрема, архівів ФСБ і президентських архівів.

«Українська правда»


 
„Полтавська битва 1709 року в історичній долі України, Росії, Швеції та інших держав”
Під такою назвою в Полтавській галереї мистецтв розпочалась дводенна міжнародна науково-практична конференція під егідою Українського інституту національної пам’яті (УІНП), Полтавської облдержадміністрації, Полтавської міської ради. Участь у ній беруть провідні українські, польські, російські, шведські й фінські науковці.
Детальніше...
 
СБУ поспішає зі справою про геноцид, бо боїться не встигнути?
Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко вважає, що для здійснення необхідних процесуальних дій у кримінальній справі за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 роках вистачить кілька місяців.
Детальніше...
 
ПООТ "Просвіта" повідомляє

Станом на 09 червня зібрано 1 030 592,20 грн.

Збір коштів на спорудження пам’ятника Великому Гетьманові України Іванові Мазепі триває. До списку жертводавців долучилися:

Близнюк Іван Федорович (Полтава) – 1000 грн.
Невідомий через «Укрсиббанк» (Харків) – 2000 грн.
Дурбак Б.О. (Львів) – 100 грн.
Івано-Франківське товариство «Просвіта» через Бойка В. – 500 грн.
Мир Т.Р. (Полтава) – 400 грн.

Сікало Олег (Тернопіль) – 48 грн.

Авраменко Я.О. (Тернопіль) - 28 грн.

Миргородський Є.В. (Полтава) – 50 грн.
ТОВ «Габен» (Львів) – 500 грн.
Харченко Владислав Федорович (Київ) – 600 грн.
Орися та Олексій Логвінови (Київ) – 200 грн.

 
Просимо долучатися до цієї святої справи всіх небайдужих українців та безмежно вдячні всім, хто відгукнувся. 

Раніше ми повідомляли що невідомий здав 500 грн.  - це Пазенко І.Г. (Запоріжжя)
Кошти на пам’ятник Іванові Мазепі просимо надсилати:
ПООТ «Просвіта»
Харківська обласна філія АКБ «Укрсоцбанк»
р/р 26005710001231
МФО 351016, 
код ЄДРПОУ 22527966 
«Благодійна пожертва на пам’ятник Іванові Мазепі»
Імена всіх жертводавців будуть викарбувані на спеціальній таблиці.
 
Пригоди козаків у Прибалтиці
У війні Речі Посполитої зі Швецією степова тактика козаків змагалася з західноєвропейською військовою наукою
Детальніше...
 
У Німеччині замироточив портрет Мазепи
Ми вже звикли до всієї цієї містики. Скарби, загадки, операції спецслужб, дивні експонати, загадкова зброя... Була карколомна історія з двома ймовірними, до того невідомими портретами Мазепи. Один вигулькнув у США, інший – у Німеччині (передмістя Мюнхена) у родині померлого активіста УНР, що ще тоді емігрував на Захід.
Детальніше...
 
Він посіяв зерно надії

На конкурс, проведений громадським рухом «Не будь байдужим», потрапило близько 8000 робіт, з-поміж яких виділено 1110, – їхні автори отримали фірмові футболки «Мазепа супергерой». 


Вітаємо!


Детальніше...
 
Гетьмана Івана Мазепу на Полтавщині вшановують „по совісті”
Наближається 27 червня – 300-річчя Полтавської трагедії. У той час, як окремі сили збираються відзначати ювілей „російської вікторії”, влада і громадськість області прагнуть надати цій даті українських акцентів. Про те, що зроблено для цього протягом двох останніх років, а також про конкретні заходи, що відбудуться незабаром, розповіли учасники виїзної прес-конференції „Облдержадміністрація і громадськість: спільна підготовка до 300-річчя воєнно-політичного виступу гетьмана Івана Мазепи”. Місце спілкування з мас-медійниками – село Жуки під Полтавою – обрали невипадково. Саме тут розташовувався табір козаків, що воювали під проводом Мазепи.
„У нас останнім часом виробився штамп: відзначення 300-ліття Полтавської битви. Дехто договорюється до того, що ми будемо „святкувати” цю дату. А я хотів би повернути всіх нас до відомого указу Президента Віктора Ющенка „Про відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи і укладенням українсько-шведського союзу”, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації Сергій Соловей. – Про Полтавську битву, як бачите, в назві немає ні слова. Тому ми – за указом Президента і за власною совістю – маємо в ці дні вшанувати пам’ять, у першу чергу, гетьмана Мазепи і його сподвижників”. 


Детальніше...
 
ПООТ "Просвіта" повідомляє

Станом на 05 червня зібрано 1 025 166, 20 грн.!

Збір коштів на спорудження пам’ятника Великому Гетьманові України Іванові Мазепі триває. До списку жертводавців  долучилися:

ПП «Прозерпіна» (Полтава) – 200 грн.
ПП «Просвіта» ЗЕС через Щур Т.Є. – 300 грн.

Кравченко Володимир Григорович (лікар, Полтава) – 500 грн.
Нетяга Раїса Григорівна (пенсіонер, Полтава ) – 50 грн.
Шевченко Неля Вікторівна (Харківська «Просвіта») – 20 грн.
Просимо долучатися до цієї святої справи всіх небайдужих українців та безмежно вдячні всім, хто відгукнувся. 
Кошти на пам’ятник Іванові Мазепі просимо надсилати:
ПООТ «Просвіта»
Харківська обласна філія АКБ «Укрсоцбанк»
р/р 26005710001231
МФО 351016, 
код ЄДРПОУ 22527966 
«Благодійна пожертва на пам’ятник Іванові Мазепі»

Імена всіх жертводавців будуть викарбувані на спеціальній таблиці.

ПООТ "Просвіта" дякує просвітянинуз Хмельниччини Канцеру Миколі Івановичу, який пожеотвував 300 грн. 

 
СТЕПАН БАНДЕРА — ПРАКТИК, ТЕОРЕТИК, МІСТИК НАЦІОНАЛІСТИЧНОГО РУХУ
Феноменальною є Людина, що змогла дати назву цілому народові — бандерівці. Імовірно, прізвище роду запрограмувало його Долю і стало знаком Свободи і Незалежности поневолених українців. Своїм походженням воно сягає латинської мови, з якої поширилося в романську, германську та слов’янську групи мов. Зокрема, італійське слово banda означає “корогва, прапор, загін, зграя” з визначальною мотиваційною ознакою, що сягає готського bandwa “прапор, знак”, спорідненого з дієсловом benda “подавати знак”; порівняймо з давньоіндійським bhаh, що означає “світло”. У французькій мові це слово побутує у зменшеній формі bandera (із суфіксом -ер), що означає “пов’язка жіноча”, “стрічка”, “опаска”, “перев’язь” (порівняй бандероль, тобто щось перев’язане). Якщо в польську це слово потрапило з французької, то в українську, вочевидь, із польської зі значенням “прапор”. Справді, сам Бандера став прапором змагань за свободу українців. І досі світло цього прапора затьмарює декому розум…
Нещадна, але одухотворена боротьба з трьома окупаційними режимами — польським, німецьким, московським — перетворила його на сакрамент любови і ненависти. Тільки героїчні особистості здатні викликати таку високу напругу полярних почуттів. 

Детальніше...
 
Нерукотворна Діва
На Полтавщині сотні паломників щодня поспішають до образу Божої Матері, який проявився на зрізі старої груші

Василь НЕЇЖМАК  "УМ"

Детальніше...
 
Суд за Голодомор. Крок перший
СБУ порушила кримінальну справу за фактом геноциду 

Марія ОСТЕРСЬКА "УМ" 

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 21 - 40 з 215
Розробка
репетиційна база торба
Хто Online
Зараз на сайті: 1 гість
Календар
 July 2009 
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031   
Популярне
Останні новини
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t