Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Поміж крапельками
"Дніпра в Україні вже немає"- стверджує академік Анатолій Яцик
Марія Старожицька "Український тиждень"
Детальніше...
 
Невідома річка
Те, чого ви ще не знали, але завжди хотіли дізнатися
Галина Корба  "Український тиждень"
Детальніше...
 
Право на Дніпро
"Здається - кращого немає нічого в Бога, як Дніпро та наша славная країна.." Ці рядки Тараса Шевченка Тиждень вирішив перевірити саме з нагоди Дня незалежності України
Детальніше...
 
Презентація «САМОГОНУ» - Юрій Андрухович & KARBIDO

12-18 ВЕРЕСНЯ

На підтримку альбому у вересні цього року запланований презентаційний тур Андруховича та «Karbido» п’ятьма містами України. Орієнтовний план туру виглядає так:

* 12 вересня – Ужгород, обласний музично-драматичнимй театр

    * 13 вересня – Львів, Палац культури ім. Г. Хоткевича
    * 15 вересня – Київ, Молодий театр
    * 16 вересня – Дніпропетровськ, Палац дітей та юнацтва
    * 18 вересня – Тернопіль, кінотеатр «Перемога»
Детальніше...
 
Помаранчеві солдати й УПА
У розпал Другої світової війни дивним чином перетнулися долі представників двох рухів Опору з різних кінців Європи: репрезентованого голландськими офіцерами західного, та східного – в особі вояків УПА
Тарас Прохасько 
Детальніше...
 
План "Б" Богдана Хмельницького
Image
Чи проголошував Хмельницький незалежність України?
Олександр Зінченко "Український тиждень"
Детальніше...
 
Вежі замку Любарта
"Як дістатися до Луцькової фортеці? Де замок князя Любарта?" І лучани відповідають так: "Вийдеш із маршрутки біля медичного коледжу - й бери ліворуч, там побачиш"
Ігор Кручик  "Український тиждень"
Детальніше...
 
Казки для дорослих
Джанні Родарі. Планета новорічних ялинок
Павло Солодько  "Український тиждень"
Детальніше...
 
Шановні полтавці!
23 серпня ми традиційно святкуємо День Державного Прапора України. Закликаємо вас гідно відзначити цю знаменну дату і прикрасити балкони й вікна ваших будинків блакитно-жовтим стягом – символом волі, національної єдності та могутності українського народу. Нехай він гордо замайорить над полтавською землею і засвідчить наше прагнення до свободи і незалежності.
Детальніше...
 
АКЦІЯ СОЛІДАРНОСТІ З ГРУЗИНСЬКИМ НАРОДОМ У ПОЛТАВІ
12 серпня у Полтаві перед будівлею Обласної державної адміністрації відбулася акція солідарності з грузинським народом. Захід ініціювали члени громадського комітету з увічнення пам’яті Симона Петлюри. Нагадаємо, що до нього входять Народний Рух України, Українська народна партія, Народний Союз «Наша Україна», Українська справа”, товариство «Просвіта», Альянс „Майдан”, Молодіжна взаємодія, Молода Просвіта, Національна спілка письменників України, Молодий народний рух, Національний Альянс, Організація українських націоналівстів, Жіноча громада Полтавщини.
Детальніше...
 
Світ духовний. І Наталія Половинка — у ньому

«Я — співачка. Можна розшифровувати, а можна — й ні. Якщо розшифровувати — я співачка за даром, за покликанням, за способом життя. У зв’язку з цим я хотіла сказати, що таке — спів. Спів — це зусилля переходу через прірву. Береш біль у руки і йдеш. Ідеш — і цим кажеш: «Це можливо». І тим зцілюєш світ».

Детальніше...
 
ІДЕОЛОГІЧНА ПРИПРАВА ПОЛТАВСЬКОЇ БИТВИ

Улітку 2009 року Україна відзначатиме 300-річчя подій, пов’язаних із воєнно-політичним виступом Івана Мазепи. На відміну від Росії, для нас це не свято. Доктор філології, професор Києво-Могилянської академії Володимир Панченко вважає, що поразка гетьмана Мазепи в Полтавській битві стала початком нашої національної катастрофи. Сьогодні тяжко передбачити, яку “важку артилерію” залучить північний сусід, щоб гучно відсвяткувати славу “рускому оружию”. Можна чекати всього: від шовіністичного присмаку російської естради у центрі Полтави до святкових феєрверків та салютів… Володимир Панченко очолює громадський комітет, якому небайдуже, як відбуватимуться події влітку 2009-го.

Уляна ГЛІБЧУК

"Слово Просвіти"

Детальніше...
 
ПИЛИП КАПЕЛЬГОРОДСЬКИЙ: ПОГЛЯД ЧЕРЕЗ СТОЛІТТЯ
Леонід БОЙКО,
кандидат філологічних наук,
лауреат премії ім. Івана Багряного,
заслужений працівник культури України
"Слово Просвіти"
Детальніше...
 
«ЦЕЙ МИЛИЙ КАПНІСТ, КОТРИЙ — УВЕСЬ СЕРЦЕ»

Цього року Україна відзначає 250-річчя видатного громадсько-політичного діяча, патріота, письменника Василя Васильовича Капніста.
Лише любов до рідної землі, Гетьманщини, щиросердних людей утримала його од відчайдушного кроку поїхати до Америки. Велика Обухівка, де він мешкав, була одним із осередків громадсько-політичного життя колишньої Гетьманщини. В різний час її відвідали П. Пестель, М. Лунін, С. Муравйов-Апостол.
Патріот Василь Капніст залучав до громадської діяльності своїх дітей Семена, Івана, Олексу, які були причетними до визвольного руху.
Пропонуємо розділ із книжки “Велике серце Гетьманщини” (видавництво “Просвіта”, 2008 рік). У виданні в жанрі мандрівної прози намагаюся довести належність Василя Капніста (називали його Василь Пугачов) до самовідданих захисників українських інтересів. Творів поета, його синів і дочки в Україні ніколи не видавали. “Велике серце Гетьманщини” — перше видання, де автор робить спробу повернути Василя Капніста і діяльність його роду нашій культурі.

Олександр ДРОБАХА

Детальніше...
 
НЕСТОР МАХНО, ЯКОГО НЕ ЗНАЄМО
Як зазначив у передмові до книжки мемуарів Нестора Махна доктор політичних наук, професор Микола Головатий, тяжко відшукати у нашій історії, у пам’яті народу постать колоритнішу і водночас складнішу, суперечливішу. Люди старшого віку пам’ятають його з радянських фільмів, де отамана показували шаржованим уособленням анархізму — патлатим, крикливим, немилосердним рубакою. А яким був насправді батько Махно, сміливець-відчайдух, командир-самоук?
Доля цієї легендарної особистості часів Громадянської війни непроста, навіть трагічна — голодне дитинство, десять років в’язниці, смертний вирок, десятки блискучих воєнних операцій, одинадцять замахів на життя, тридцять рубаних і вогнепальних ран, контузія, втеча за кордон, смерть на чужині.
Детальніше...
 
Опера, бандура і джаз
Оперна співачка Ольга Каспрук пропагує в Німеччині український народний інструмент і мріє активніше концертувати на Батьківщині
Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА   
Детальніше...
 
Пам’ятник Гетьманові Мазепі – на Соборний майдан Полтави!
Триває збір підписів за встановлення пам’ятника Великому Гетьманові України Іванові Мазепі на Соборному майдані в м. Полтаві. Організатори акції безмежно вдячні всім полтавцям, які поставили свої підписи під зверненням до депутатів міської ради. Незважаючи на сезон відпусток і відпочинку, небайдужих людей багато.
Детальніше...
 
Пам’ятник Гетьманові Мазепі – на Соборний майдан Полтави!
Триває збір підписів за встановлення пам’ятника Великому Гетьманові України Іванові Мазепі на Соборному майдані в м. Полтаві. Організатори акції безмежно вдячні всім полтавцям, які поставили свої підписи під зверненням до депутатів міської ради. Незважаючи на сезон відпусток і відпочинку, небайдужих людей багато.
Детальніше...
 
Свідчення Святого Брендана
Тема зради й нині актуальна в Україні. Зраджують усі.  Жінки зраджують чоловіків, чоловіки – жінок, політики – виборців, виборці – по­літиків, діти – батьків, свійські звірята – господарів. Теперішнє зра­джує майбутнє, а історія смердить нагромадженням зрад. Тотальність запроданства перетворюється на своєрідний спосіб громадського пе­ребування у координатах світу, а веселе намагання зрадити самі ці координати навдивовижу легко вписується у нормативи постмодерної доби.
Детальніше...
 
У Мар’янівці має постати Національний музей - заповідник Євгена Гребінки
Народний депутат Ольга Герасим’юк ініціюватиме відзначення на національному рівні ювілею Євгена Гребінки та створення у селі Мар’янівці Гребінківського району на Полтавщині національного заповідника.Про це народний депутат заявила, спілкуючись із земляками видатного українського письменника, видавця, громадського діяча, автора чудових романсів «Ні, мамо, не можна нелюба любить» та «Очи черные…», історичних повістей, а також байок, які стали класикою жанру.«200-річчя від народження Євгена Гребінки відзначатимемо 2012 року, а цьогоріч у грудні виповниться 160 років з дня смерті письменника. Це справа нашої честі, полтавці, щоб тут постав національний заповідник,- сказала Ольга Герасим’юк на зустрічі із мешканцями Мар’янівки. – У ці чарівні місця мають приїжджати люди з усієї України та закордону».Родовий маєток Євгена Гребінки був на хуторі Убєжище (тепер у межах села Мар’янівки), тут він народився і похований. У Мар’янівці перебував Тарас Шевченко.
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 181 - 200 з 215
Розробка
репетиційна база торба
Хто Online
Зараз на сайті: 2 гостей
Календар
 July 2009 
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031   
Популярне
Останні новини
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t