Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Богуслав і його Марусі
Ніколи раніше не бував у Богуславі – знав містечко лише за думами, історичними хроніками та... піснею рок-гурту «Гайдамаки». Так-от, із часів Нечуя-Левицького тут мало що змінилося
Ігор Кручик "УТ"

Детальніше...
 
Осінні веломандри
Жовтень іноді дарує нам дні напрочуд ясні й теплі. Природа немов заздалегідь вибачається за наступні місяці холодів і негоди й платить червоним золотом на синьому оксамиті неба
Андрій Шевельов "УТ"

Детальніше...
 
Чому я знову голосуватиму за Віктора Ющенка
Шануймо українські цінності.

Майбутні президентські вибо¬ри в нашій країні будуть не просто ви-борами Президента. Це будуть вибо¬ри того, чи будемо ми господарями на нашій землі, чи будемо ми пишатись нашою культурою, мовою, історією – чи будемо знову в закривавлених лапах тих, хто віками нищив нашу релігію, віру, культуру, пам'ять, хто Голодомором, репресіями замордував десятки мільйонів кращих наших лю¬дей. А тому я, дивлячись на те, як масовано, наполегливо, підступно хитро, професійно працює дискредитаційна машина, запущена тими, хто завдав непоправних втрат нам із вами і нашо¬му майбутньому, хто прагне панувати на нашій землі, — не можу стримати своїх емоцій і свого бажання поділити¬ся думками з цього приводу.


Детальніше...
 
Як влаштували Голодомор
Інформацію про голодний мор в Україні Сталін нейтралізував легендою про саботаж і шкідництво тутешніх куркулів

Останнім часом громадськість дізналася про велетенські масштаби українського Голодомору. Люди розуміють, що ця трагедія викликана не силами природи, а політичними діями. Та простіше показати її кількісні параметри, ніж пояснити причини: у конфіденційному листуванні Сталін і його найближчі поплічники користувалися мовою передовиць газети «Правда». 

І все–таки реконструкція ретельно замаскованого злочину можлива. Механізми творення Голодомору виявлені і задокументовані. Аналіз фактів і зв’язків між ними виявляє причини злочину і заходи, якими його намагалися замаскувати. 

Конвенція ООН про геноцид вимагає довести намір винищити частково або повністю певну людську групу, а не причини злочину. Нам, однак, треба виявити причини голоду початку 1930–х рр., який у радянські часи називали «продовольчими утрудненнями», а також його переростання в голодний мор на територіях, основну частину населення яких становили українці. 

Навіть найстарше покоління не має досвіду дорослого життя у довоєнні часи, коли формувався «людський матеріал», придатний для Країни Рад. Правда про Голодомор за цих умов стає могутнім засобом лікування спотвореної історичної пам’яті. Проте в дослідженнях на цю тему слід уникати емоцій. Вони позначаються на об’єктивності й нерідко призводять до помилкових формулювань. Найбільш абсурдним є твердження про «геноцидну політику Кремля», яке ототожнює геноцид із генеральною лінією вождів партії. Насправді кремлівські можновладці не мали інтересу витрачати «людський матеріал» без особливої на те потреби. Генеральною лінією були масові репресії в їх сукупності, тому що без них не можна було нав’язати суспільству комуністичний спосіб життя. Голодомор був унікальним явищем, спричиненим конкретними обставинами місця і часу. Треба виявити ці обставини, аби довести, що в Кремлі не зупинялися перед геноцидом, коли виникала загроза втрати влади.

 

Детальніше...
 
ЗАВЖДИ НЕСКОРЕНІ
На Покрову традиційно відзначають річницю створення Української Повстанської Армії. 
Висвітлення героїчної боротьби УПА за свободу — основна тема письменника Василя Портяка. Редакція звернулася до нього з проханням прокоментувати, чи відбулися зміни у сприйнятті українців УПА. Чи збільшилося прихильників героїчних визвольних змагань, особливо на півдні та сході України?

Детальніше...
 
14 жовтня – День Українського козацтва
Вельмишановні нащадки славного козацького роду, 
дорогі полтавці!Детальніше...
 
Увага! Конкурс!
Запрошуємо журналістів Полтавщини до участі в щорічному обласному конкурсі ім. Симона Петлюри на кращий журналістський матеріал просвітницького спрямування в друкованих та електронних засобах масової інформації!
Детальніше...
 
Психологічний трилер
Мазепа-коханець – популярний персонаж численних творів доби романтизму
Ольга Ковалевська  "УТ"

 

Детальніше...
 
Диктатор моди
Мазепа започаткував попит на український архітектурний стиль і освіченість
Катерина Липа "УТ"
Детальніше...
 
Збройні прибічники
Правління гетьмана Мазепи припало на період бурхливих війн

Олексій Сокирко "УТ"

Фото можна подивитися на сайті http://www.ut.net.ua/art/167/0/1527/

Детальніше...
 
Привид Батурина
Уявлення про місто часів Мазепи можна скласти за свідченнями сучасників і знахідками археологів
Віктор Вечерський "УТ"
Детальніше...
 
Мазепинці
Переконання гетьмана були сучаснішими, ніж ми уявляємо
Олексій Сокирко  "УТ"
Детальніше...
 
Мазепа
Триста років тому

 

Детальніше...
 
Утома від фальші

Нотатки розлюченого інтелектуала

Це нотатки розлюченого інтелектуала. Це спроба сказати не лише за себе, а й «за рабів отих». Адже ситуація зовнішньополітична, а конкретно — кавказька криза —вчинила і внутрішньоукраїнський розкол. Розкол на тих, хто так і помре зачмиреним совком, а хто став українцем і громадянином, і кого навіть натяк на повернення під московський чобіт доводить до межі самостримання. Але почнімо з кількох ілюстрацій.

 

Детальніше...
 
Пам’ятник Гетьманові Іванові Мазепі постане на Соборному майдані!
Це перемога розуму і синівських сердець справжніх полтавців
Детальніше...
 
Відкритий лист Лук’яненку Л.Г.
Левку Григоровичу!Мушу зазначити, що, на жаль, не можу вживати загальноприйнятну форму ввічливості і поваги у таких випадках (шановний). Бо Ваша аморальна поведінка мені давно відома. Тому лукавити не хочу. Проте я ніколи публічно про ваші неблаговидні вчинки не висловлювався, дотримуючись етики політв’язня.
Детальніше...
 
Гадяч вабить до себе, як і 350 років тому
Якщо 16 вересня 1658 року Гадяч зібрав чільних політиків тодішньої України, то рівно три з половиною століття по тому – провідних вітчизняних учених. Другий етап міжнародної конференції «Гадяцька унія 1658 року: контроверсії минулого і сучасність», яка проводилась під патронатом Президентів Польщі й України – Лєха Качинського й Віктора Ющенка – за підтримки Міносвіти і науки та облдержадміністрації, розпочався в Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка. А наступного ранку - «перекочував» у приміщення Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського.
Детальніше...
 
«ЖИВОЮ ДУШЕЮ В УКРАЙНІ ВИТАЙ»

ПРИЛУЧЧИНА В ЖИТТІ Й ТВОРЧОСТІ КОБЗАРЯ

Анатолій РИЖЕНКО,
м. Прилуки

В школі хлопчик ясноокий
Руку підійма:
— Чом в Шевченка у Тараса
Орденів нема?
Вчитель каже: Як поета
Полюбив народ,
То йому уже не треба
Інших нагород.
Павло Глазовий

Детальніше...
 
МИ ЗНАЄМО ПРАВДУ ПРО ГЕНОЦИД

Відповідь українського журналіста російським історикам 

Олександр КРАМАРЕНКО "Слово Просвіти"

Детальніше...
 
Міські історії
Серце будь-якого мегаполіса – квартал із барів, ресторанів і клубів, де спілкуються його мешканці

  

Без такого кварталу місто мертве, його власне й повноцінним містом у сучасному розумінні назвати важко. Райони типу лондонського Сохо значною мірою створюють обличчя міста, визначають його атмосферу й притягують творчих людей. «Мені пропонували працювати у Фінляндії, але я вибрала Лондон», – розповідає українка, котра ставить біологічні досліди в одному з інститутів британської столиці. «Моя рідна Флорида – це глуха провінція, а Лондон – культурний центр, тому я тут», – говорить американець, котрий працює сисадміном. Отже, культурне життя міста – запорука того, що до нього приїздять кращі з кращих. А в умовах світового дефіциту на креативних і професійних працівників місця, де тусуються творчі особистості, як магніт притягують світові корпорації з їхніми мільярдними бюджетами. На жаль, жодне українське місто не може похвалитися ні зручними кварталами, ні місцями, куди прийнято ходити щоп’ятниці.
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 141 - 160 з 215
Розробка
репетиційна база торба
Хто Online
Зараз на сайті: 1 гість
Календар
 July 2009 
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031   
Популярне
Останні новини
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t