Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Авторизація

Забули пароль?
Ще не зареєстровані? Реєстрація
Підзабутий патріот
Кілька днів тому мітинг біля будинку, в якому з вересня 1941 до березня 1942 року працював бургомістром, тобто міським головою Полтави, член похідної групи Організації українських націоналістів Федір Борківський, зініціювала громадська організація «Українська справа». Старшина армії УНР Федір Борківський відстоював українську революцію 1917—1921 років, був тяжко поранений, згодом пізнав усі «принади» радянських таборів. Під час Другої світової війни, виконуючи завдання ОУН, в умовах німецької окупації, згуртовував довкола себе українських патріотів, став одним із керівників націоналістичного підпілля на Полтавщині. «Похідники»–ОУНівці, як відомо, намагалися використати смертельну сутичку двох диктаторів – Гітлера і Сталіна — для послаблення лещат обох імперій і проголошення самостійної Української держави. Однак це швидко «розкусили» повпреди цих людиноненависницьких режимів.
Детальніше...
 
Конкурс
Детальніше...
 
Ювілеї відомих полтавців як “приманка” для туристів
Представники обласної влади, громадських організацій, туристичних фірм обговорили перспективи розвитку галузі туризму у 2009 році у світлі відзначення пам’ятних дат. 
Детальніше...
 
Паломництво на дах світу
Лхаса – місто недосяжних мрій
Ще до середини ХХ століття подорож до Тибету була пов'язана з тяжкими кількатижневими переходами через Гімалаї та ускладнювалася жорсткими обмеженнями на в'їзд іноземців. До 1981-ого Тибет залишався «за бамбуковою завісою» китайської влади, недосяжний і жаданий для європейських дослідників та туристів. І хоча зараз Тибетський автономний регіон офіційно відкрито для туризму, бюрократичних перешкод для індивідуальної подорожі на «дах світу» залишається стільки, скільки каміння на Трансгімалайській дорозі.


Детальніше...
 
«Фантазія» – це майстерність, натхнення, яскраві образи
У Дніпропетровську відбувся VI Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Золота Ліра» (організатор – Культурний центр «Пектораль»). Його учасниками були дитячі колективи та солісти з різних куточків України: Запоріжжя, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Керчі, Тульчина, Бердянська, Кривого Рогу, Горлівки і т. д. 
Детальніше...
 
Земля казкових замків і цілющих джерел
Свята закінчилися, а ще й досі немов перед очима щасливі дні різдвяних подорожей Україною. Найбільше спогадів приходить, коли передивляєшся світлини, зроблені під час відвідин міста Мукачевого Закарпатської області, де з друзями ми відвідали фестиваль червеного вина, побували з екскурсіями у замку Шенборна та відомому мукачівському замку «Паланок», покупалися в термальному басейні при температурі повітря -15 С0.
Детальніше...
 
Навіщо Батурин
Тільки нації з чіткою самоідентифікацією, плеканою культурою можуть бути економічно та політично успішними
Возняк Тарас  "УТ"

Детальніше...
 
Відозва
Відозва
засідання „круглого столу” представників обласних організацій політичних партій та громадських організацій за темою:
„Доба УНР. Звитяга Героїв Крут. Уроки вітчизняної історії”.


Детальніше...
 
Бій на Трубежі

90 років тому козаки Вороньківської, Бориспільської й Баришівської сотень своїми життями прикрили евакуацію українського уряду

Бій відбувся 4–5 лютого 1919 року на території нинішнього Баришівського району, біля залізничного мосту через річку Трубіж. Про цю живу сторінку нашої історії ми не знали б, якби не допитливий розум світлої пам’яті Андрія Олександровича Свирида з села Іванків, відомого на Бориспільщині краєзнавця. Про бій своїх земляків він чув ще в дитинстві, на початку 1930–х років, від свого батька. Серед загиблих героїв був його близький родич. Радянська пропаганда називала всіх, хто боровся проти неї, бандитами. Тому навіть вдови й матері загиблих боялися розповідати своїм дітям та онукам правду про їхніх батьків. Ніхто не залишив письмових спогадів про той бій. Більшовики теж не задокументували подробиць: в архівах поки що не вдалося знайти документів про бій на Трубежі. Досвід підтверджує: хоч і значущі, але не задокументовані історичні факти з плином часу забуваються. Однак майже через 70 років, на схилі віку, Андрій Свирид зібрав спогади про бій на Трубежі в деяких його учасників.

Детальніше...
 
Адвокат Бандери

30 січня виповнюється 110 років від дня народження Володимира Горбового, захисника Бандери на політичних процесах

За своє життя Володимир Горбовий не раз ставав легендою. Офіцер Української Галицької армії, один з організаторів Української військової організації, головний суддя ОУН, офіційний адвокат Степана Бандери на політичних процесах, голова Українського національного комітету. І водночас в’язень польських, німецьких та радянських тюрем і концтаборів.

Детальніше...
 
Нагородили кращих знавців української мови
Нещодавно завершився останній – четвертий загальнонаціональний етап 9 міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. У Полтаві нагороджували призерів обласного туру. Мовно-літературні змагання провели як серед студентів, учнів професійно-технічних училищ, так і з-поміж школярів. Наймолодші україністи - третьокласники. Щороку конкурс стартує 9 листопада в День писемності та мови. Аби потрапити на загальнонаціональний рівень, необхідно стати першим на шкільному, районному та регіональному етапах.
Детальніше...
 
У ніч на сьогодні помер наш земляк, письменник Павло Загребельний
Помер відомий український письменник від туберкульозу. Про його смерть повідомив голова Верховної Ради Володимир Литвин під час сьогоднішнього засідання парламенту. Павлу Загребельному було 84 роки. Кращий друг Загребельного письменник Олександр Сизоненко розповів, що товариш "помер у страшних муках. Останні три роки спілкувався з рідними лише записками. Бо якщо казав хоч слово, у нього починався страшний кашель, який дуже важко було зупинити. То лікарі усе винні, - гаряче каже. - Поставили йому спочатку якийсь не той діагноз, лікували невідомо від чого. Запустили туберкульоз"- пише "Газета по-українськи”.
Детальніше...
 
Єднання на руїнах імперій
90 років тому українські землі вперше за кілька віків спробували об’єднатися в єдину державу 
Монолатій Іван 


Детальніше...
 
Полтавці-«нашоукраїнці» вшанували пам ять Героїв Крут
29 січня 1918-го, боронячи Незалежність України, у Крутах загинув цвіт київських студентів. Загинули найкращі діти України – захисники української національної ідеї. Симон Петлюра писав: «Коли ж, нарешті, родиться геній-маляр, що оживить в нашому сумлінні красу смерті за добробути Вітчизни? Чи є фарби, що ними зарисує він ці благородні профілі найкращих синів України?.. Нема!.. А вони такі необхідні… І справжні, не фальшиві фарби, котрі промовляли б до серця товаришів, братів і батьків тих, хто вмирали під Крутами, котрі б нагадали живим заповіт мертвих героїв…»
Детальніше...
 
Крути: тут кувалась наша воля
29 січня 1918 року 300 юнаків, студентів та курсантів офіцерської школи вступили в бій із більшовицькими загарбниками, що рвалися до Києва. Уперше після Полтавської трагедії 1709 року українці обстоювали власне право бути вільними. Не випрошували для себе свободи в поневолювачів, а здобували її в безкомпромісній боротьбі. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі. Президент Віктор Ющенко підписав указ про відзначення подвигу Героїв Крут.
Детальніше...
 
Прес-анонс
У четвер, 29 січня, патріотична громадськість нашої держави відзначатиме річницю подвигу Героїв Крут. З цієї нагоди під егідою обласної державної адміністрації і товариства «Просвіта» відбудеться низка заходів:
Детальніше...
 
Україна стоїть перед цивілізаційним вибором, стверджує у своїй книжці «Ave, Europa» Оксана Пахльовсь
«УМ» уже писала, що університетське видавництво «Пульсари» нещодавно видало накладом 5000 примірників 600–сторінковий збірник статей відомого культуролога, професора Римського університету «Ла Сап’єнца», завідувачки кафедри україністики при Департаменті європейських та інтеркультурних студій (секція славістики) на факультеті літератури і філософії Оксани Пахльовської «Ave, Europa». І хоча Мінкульт закупив 200 примірників книжки для харківських бібліотек, і Лариса Івшина, редакторка газети «День», де виходили друком чимало з опублікованих у збірнику статей, купила багато книжок на подарунки розумним друзям, книгу можна по гарячих слідах знайти в книгарнях. А от про атмосферу презентації, яка відбулася в Українському домі, хотілося б розповісти детальніше — такі вечори бувають так рідко, як, мабуть, рідко зустрічаються люди, які не намагаються витіснити і замістити болючі проблеми, а прагнуть розібратися в них і поставити діагноз.
Детальніше...
 
З Днем Соборності, Україно!
«Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина, й Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є єдина, незалежна Українська Народня Республіка. Віднині український нарід, увільнений могучим поривом своїх власних сил, має тепер змогу з єдинити всі змагання своїх синів для утворення нероздільної, незалежної Української Держави на добро і щастя робочого народу».

З Акту Директорії Української Народної Республіки про з єднання всіх українських земель (22 січня 1919 р.)Детальніше...
 
Велика гра на газовій трубі
Зовнішні та внутрішні причини газової кризи в Україні


 


Сьогодні, коли «газова війна» вже завершилася, ми можемо підбити підсумки цього протистояння та зробити перші висновки.

Росія знову використала газовий фактор впливу для політичного та економічного тиску на Україну. Так відбувалося регулярно всі 17 років нашої незалежності, особливо в період президентських і парламентських передвиборчих кампаній, інформаційних кампаній проти можливого вступу України до НАТО та зближення з ЄС, а також коли треба було «дотиснути» Україну при обговоренні умов базування в Криму російського флоту. Крім того, газові питання загострювалися кожного року з початком зими, коли опалювальний сезон, на думку «Газпрому», повинен зробити Україну більш поступливою до здирницьких запитів північно–східного сусіда.

Так чи інакше, але газові колізії завжди виникали в потрібний для Росії момент, немов козирна карта з кишені афериста, і так само зникали, коли Росія добивалася своїх цілей.

Детальніше...
 
До булави треба голови
Кому до снаги повернути нашу історичну пам'ять, розбудити духовність, відстояти загальнолюдські й національні цінності
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 101 - 120 з 215
Розробка
репетиційна база торба
Хто Online
Зараз на сайті: 1 гість
Календар
 July 2009 
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031   
Популярне
Останні новини
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t