Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Міст дружби Сонячна Долина – Полтава PDF Надрукувати
У рамках урядової програми «Обдаровані діти України» та участі в програмі «Міст національної єдності України: Схід і Захід єдині» 25 жовтня, вже вдруге, до Полтави завітали юні таланти з Малої академії літератури і журналістики, володарі гран-прі Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я-2008», юні поети та прозаїки із Сонячнодолинскьої загальноосвітньої школи Судацького району Автономної Республіки Крим. Узимку цього року маліжани побували у Львові та на Закарпатті. Здружилися з дітьми села Голятина, міст Міжгір’я і Львова. Привезли з батьківщини видатного педагога і державного діяча Августина Волошина калину і посадили у себе в Криму. Сьогодні міст дружби продовжується. Керівник групи Ніна Острейко говорить, що дітям Полтава дуже сподобалася ще влітку минулого року, коли вони вперше сюди завітали. Тому звернулися до керівництва області з проханням допомогти їм знову з дружнім візитом відвідати Полтавщину, щоб краще познайомитися з пам’ятними місцями обласного центру, відвідати історичні святині краю. На їх прохання відразу ж відгукнулися, і Полтавська земля радо зустріла дорогих гостей.
27 жовтня у Краєзнавчому музеї діти порадували полтавців своїм творчим доробком і художніми виступами, розповіли про звичаї та традиції краю. Кримські гості відвідали музеї Панаса Мирного та Полтавської битви, з’їздили до оспіваної Гоголем Диканьки, милувалися вечірньою Полтавою та Білою альтанкою. А на садибі Івана Котляревського посадили на пам'ять про свій приїзд кущ червоної троянди, який привезли з Криму.
Творчі здобутки МАЛІЖу вражають. Великим успіхом увінчався Міжнародний фестиваль юних поетів та прозаїків, митців фото і малюнку, авторської пісня «Рекітське сузір’я 2007-2008», де сонячнодолинські діти вибороли перше місце і гран-прі. Також їхня етнографічна експедиція «Україна вишивана» була визнана однією з кращих в Україні. І участь у Всеукраїнському конкурсі творчих робіт учнівської і студентської молоді на тему «Яким я уявляю Крим через 20 років» теж увінчалася перемогою для сонячнодолинців.
Отож, у нашої країни – є майбутнє з такими дітьми, незалежно від того, в якій частині України ці діти проживають. Часто дорослі дядьки й тітки ставлять бар’єри, намагаються нав’язати мовний конфлікт, якого насправді немає. Усі ми під одним небом, усі любимо неньку Україну, шануємо один одного і нікому не дозволимо нас розділити.

Тетяна НАЗАРЕНКО,
студентка відділення журналістики 
Полтавського державного
педагогічного університету
ім. В.Г.Короленка

Полтава. Яке це місто гарне!
Я тут ще не була.
І я не помилилась –
Не місто – а краса!
Тут є чудові сквери,
І квітів тут багато.
Відкрило місто двері
Гостям і делегатам.

Бажаємо зустріти ми друзів тут багато,
І те, що ми в Полтаві, – 
Для нас це справжнє свято.
І скажемо спасибі ми друзям дорогим.
Приїдьте неодмінно у сонячний
Наш Крим! 

  Анастасія РЕВЕНЮК, 
  11 років


Подарунок полтавцям

Цей рік росла у нас в Криму
Карпатська смерічка.
Набралась сонця і тепла
Красуня невеличка.
В дарунок привезли її
В прекрасную Полтаву.
Хай приживеться вона тут
І виросте на славу.
Нехай росте цей пагінець –
Дарунок від кримчан
І звеселяє повсякчас
Гостинних полтавчан!

Олена УЛІТІНА, 
6 клас Сонячнодолинської ЗОШ 
< Попередня   Наступна >
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t