Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Триметровий Іван та плюс постамент PDF Надрукувати

Пам’ятник планують встановити орієнтовно вже 14 сепня —за десять днів до його відкриття


Наталя ДМИТРЕНКО  "УМ"


Поки тривають усі перипетії навколо встановлення пам’ятника Іванові Мазепі у Полтаві, робота над ним не припиняється. Над композицією в Києві — в об’єднанні «Художник» — працює заслужений художник України Микола Білик, співавтор пам’ятника Ярославу Мудрому в Києві.

«Уже виконано 70 відсотків робіт, — повідомив скульптор «Україні молодій». — Відлиті всі бронзові частини, тепер триває їх монтаж. За тиждень ми сподіваємося закінчити. Це буде сидяча фігура висотою три метри, загальна ж висота композиції з гранітним постаментом — шість з половиною метрів. Я хотів, щоб пам’ятник містив символи, тому у правій руці Мазепа тримає булаву — символ влади, а у лівій — сувій — символ його державницької та культурної діяльності. Верхню частину гранітного постаменту, що за обрисами нагадує дзвін, огортатиме так званий бронзовий «пояс». Спереду на ньому буде герб Мазепи, а позаду його вислів: «Нехай вічна буде слава, же през шаблю маєм права!».

«Сам пам’ятник ми планували встановити на місці за десять днів до Дня незалежності, на коли призначено його відкриття, — каже Білик і нагадує: — Неподалік скульптурної композиції на Соборній площі Полтави буде розташовано дві кам’яні брили з іменами людей, які зробили пожертву на пам’ятник». 

Нагадаємо, що після відмови облради від фінансування монумента з держбюджету кошти на пам’ятник Мазепі з подачі народного депутата Миколи Кульчинського збирають усім миром. На даному етапі є вже близько 1 мільйона 160 тисяч (з урахуванням коштів від аукціону). Загалом же вартість пам’ятника — 1 мільйон 824 тисячі.

 
< Попередня   Наступна >
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t