Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
І жоден равлик не постраждав… PDF Надрукувати

У Полтаві відбувся вечір українського анімаційного кіно

У рамках щорічного фестивалю «Мазепа-Фест», який кожного разу дивує новою цікавою програмою, 25 червня в приміщенні Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді полтавці мали нагоду безкоштовно відвідати вечір українського анімаційного кіно.Цього року виповнюється 50 років з часу відродження українського анімаційного кіно. 
Зал ОЦЕВУМ був повністю заповнений поціновувачами свого національного якісного кінопродукту. На показ глядачам були представлені мультиплікаційні фільми, визнані на різних міжнародних конкурсах і фестивалях.
Їх авторами, художниками-постановниками є відомі українські режисери, які теж були присутні на вечорі, Олена Касавіна, Олег Педан, Анатолій Лаврінішин, Едуард Кірич. Після перегляду фільмів глядачі могли поділитися враженнями і особисто поспілкуватися з кожним мультиплікатором.
– Я вже не вперше у Полтаві. 1969 року привозив полтавцям свій анімаційний фільм про парубка Енея з «Ен6еїди» Котляревського. Відтоді моя провідна тема фільмів – тема козацтва, – розповідає народний художник України, лауреат Шевченківської премії Едуард Кірич. Його фільмові «Як козаки у футбол грали» вже майже 40 років. До речі, сам автор – великий любитель гри у футбол.
Свої роботи «Зяблики та інші» і «Next» представив і молодий талановитий мультиплікатор Анатолій Лаврінішин, студент Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого. Це були його курсові роботи.
Олег Педан показав у своїй стрічці «Будиночок для равликів» пародію на науково-популярні фільми.
– При зйомках цього фільму жоден равлик не постраждав, – запевнив нас автор.
15 років готує майбутніх мультиплікаторів в університеті І.Карпенка-Карого Євген Сивокінь. На його рахунку 27 фільмів.
– Я і учнів готую, і сам ще створюю фільми. Коли побачу, що вже не здатний, то зроблю щось на зразок того, як роблять у футболі, повішу свої бутси десь у кутку, – жартує Сивокінь.
Євген Якович працював і за кордоном. Глядачі мали змогу оцінити презентацію його нового фільму «Врятуй і збережи». На запитання, чи виживе на його думку, українська анімація, мультиплікатор відповів:
– Ми переживали різні часи. Але якщо ми потрібні людям, нас чекатиме, нас дивляться, – то ми непереможні!
Олена Касавіна проводить майстер-класи зі створення анімаційних фільмів у різних містах України. Завітавши до Полтави, вона має намір створити разом з 20-ма маленькими полтавськими патріотами український анімаційний фільм, який матиме символічну назву – «Мазепа-Фільм».
– Коли мій син підростав, пам’ятаю, на наших екранах не було ні українського фільму, ні української музики.
 А я так хотів виховати його справжнім українцям! І з якою радістю я тоді зустрічав українські анімаційні фільми, які зрідка проскакували на телебаченні. Нам треба дбати про українську культуру, – зазначив господар вечора народний депутат, голова товариства «Просвіта» і директор «Мазепа-Фест» Микола Кульчинський.
Отож, дивись, слухай і читай українське! Воно найкраще!

Тетяна НАЗАРЕНКО,
студентка факультету філології та журналістики
Полтавського державного педагогічного 
університету ім. В.Г.Короленка   
< Попередня   Наступна >
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t