Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Історія Просвіти
Відроджується «Просвіта» на Шишаччині PDF Надрукувати
Громадськість Яресьок на сході села ухвалила низку рішень, що сприятимуть формуванню громадянського суспільства. Деякі вже виконані, зокрема зібрано кошти на спорудження пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 рр. (20 листопада минулого року пам’ятник відкрито і освячено).
Детальніше...
 
Просвіті – 140! PDF Надрукувати
8 грудня 1868 року у Львові відбувся установчий збір «Просвіти». Програма Товариства була коротко сформульована у виступі студента Андрія Січинського: «Кожний нарід, що хоче добитися самостійности, мусить передусім дбати про те, щоби нижчі верстви суспільности, народні маси піднеслися до тої степени просвіти, щоб ця народна маса почула себе членом народнього організму, відчула своє горожанське й національне достоїнство й узнала потребу існування нації як окремішньої народної індивідуальности; бо ніхто інший, а маса народу є підставою усього».
У Києві і Полтаві відбулися урочистості з нагоди 140-річчя цієї події. В Українському Домі проведено ювілейну наукову конференцію.
Вітаємо всіх самовідданих трудівників на ниві просвіти українського народу з цією датою, особливо тих, хто разом з Миколою Кульчинським у лютому 1988 року відновив «Просвіту» на Полтавщині, заснувавши клуб «Рідне слово»!


Детальніше...
 
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t