Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Культура
Український фольк із польським акцентом PDF Надрукувати

«Гайдамаки» записали спільний альбом із гуртом Voo Voо

Нещодавно у Польщі з’явився диск великого проекту «Інші звучання» польського культурного інспіратора Мірека Ольшувки: спільний музичний альбом гурту Voo Voo та українських «Гайдамаків». Проект складається із компакт–диска на десять пісень й книжки під назвою Voo Voo ї Haydamaky. Як обіцяють видавці, невдовзі в Україні він вийде лімітованим тиражем.Детальніше...
 
Древлянські звичаї PDF Надрукувати
Євген Пашковський народився 19 листопада 1962 року на станції Разіне у Житомирському краї. Навчався в індустріальному технікумі та педагогічному інституті. Між тим – праця монтажником на будівництві, короткочасне шахтарювання, метробудівництво, асфальтівництво, підпрацьовування вантажником на різних складах, солдатчина, мандрівне вільне заробітчанство. І – Слово. Пекуче, виболене, справжнє. Його голосом говорить, його інвективами бунтує дух української людини, якій нав’язують чужі й націєзнищувальні закони злодійського кодла.  
Євген Пашковський – лауреат Міжнародної премії Фундації доктора М.Дем'яніва "Свобода і мир для України" (1993), міжнародної премії Фундації Є.Бачинського "В свічаді слова" (1997). 
Євген Пашковський – автор романів "Свято" (1989), "Вовча зоря" (1990, "Безодня" (1992), "Осінь для ангела" (1993), роману-есею "Щоденний жезл" (1999), за який у 2001 році йому присуджено Шевченківську премію. 
Проза Пашковського – густа, метафорична, місцями вона немов переходить у верлібр. Спочатку в цей потік навіть страшно увійти, але той, хто зробить цей крок, поринає в глибину колективної народної свідомості. Розчиняєшся в ній і плаваєш, відчуваючи величезну інтелектуальну й естетичну насолоду. І – мужність жити. Критики відзначають, що у прозі письменника органічно поєдналися потік свідомості і глибока християнська традиція.


Детальніше...
 
Поминальний ... феєрверк PDF Надрукувати
У Полтаві відзначення 300–річчя трагічної для України битви 
почали зі свята галушки і «салюту» на честь братовбивства


Минулими вихідними в обласному центрі почалися організовані мерією наймасовіші заходи з нагоди 300–річчя Полтавської битви. Вони вкотре засвідчили повне ігнорування тією ж таки БЮТівською міською владою не лише історичних реалій та почуттів кожного свідомого українця, а й елементарного здорового глузду. Судіть самі. Вже традиційне Свято полтавської галушки «батьки міста» з якогось дива «приурочили» саме до ювілею трагічної баталії і призначили на суботу перед Святою Трійцею, яку православні українці здавна називають поминальною або батьківською і присвячують молитвам за упокій душ своїх рідних...


Детальніше...
 
У Німеччині замироточив портрет Мазепи PDF Надрукувати
Ми вже звикли до всієї цієї містики. Скарби, загадки, операції спецслужб, дивні експонати, загадкова зброя... Була карколомна історія з двома ймовірними, до того невідомими портретами Мазепи. Один вигулькнув у США, інший – у Німеччині (передмістя Мюнхена) у родині померлого активіста УНР, що ще тоді емігрував на Захід.
Детальніше...
 
«Пам’ятник Великому Гетьманові України Іванові Мазепі – народним коштом! PDF Надрукувати

Шановні полтавці!

Запрошуємо Вас на благодійний концерт ОЛЕГА СКРИПКИ.

Незабутні враження, виконання наживо, танці до упаду.

Кошти, зібрані від продажу квитків, будуть використані на спорудження пам’ятника в Полтаві, на Соборному майдані.

Концерт відбудеться в ПД «Листопад» 6 травня о 19:00.
Будемо вдячні всім, хто долучиться до цієї благородної справи. 
Довідки за тел.: 7-31-45, 7-50-19, 56-41-45, 8-093-92-266-87


 
ХАЙ КОЖЕН ЗАПАЛИТЬ СВОЮ СВІЧКУ PDF Надрукувати
Євген Сверстюк — відомий письменник, критик, літературознавець, лауреат Шевченківської премії. Дослідник творчості Тараса Шевченка, Миколи Гоголя, Олександра Довженка. Головний редактор газети “Наша віра”. Тема нашої розмови — просвітницька роль письменника, звернення до Закону Божого в його житті й творчості.
Детальніше...
 
Володимир Голубничий: «Усе, що світле, чисте, українське, моральне, має звучати на «Вашій хвилі» PDF Надрукувати
Для багатьох нормальних людей поїздка в громадському транспорті перетворюється на тортури через те, що в салоні найчастіше звучить або щось примітивне, або навіть «блотне» і непристойне. Їдучи одного пізнього вечора до столиці потягом «Полтава-Київ», я не чекала для своїх вух милосердя від провідників з їх смаками. І раптом – пісні козацькі, стрілецькі, народні побутові, але в сучасних записах, найкраща пісенна лірика 60-70-х, а ще – квартет «Явір», «Океан Ельзи», «Гайдамаки»… Я лежала на вагонній полиці, як у маминій колисці. І зійшла з потяга без вічного осоружного відчуття, чи вже комплексу, що живу на окупованій території. 
А звучала то «Ваша хвиля» – полтавська державна ефемка. 
Про феномен цієї FM-радіостанції, котру ставлять за приклад багатьом радіостанціям Центральної і Східної України, – розмова з її директором Володимиром Голубничим. 


Детальніше...
 
Перевершити Гоголя PDF Надрукувати
Як Бортко перетворив «Тараса Бульбу» на ідеологічну агітку

Наталя ДМИТРЕНКО "УМ" 


Недільний ранок, 9.30. У великому залі київського кінотеатру «Україна» показують історичний блокбастер «Тарас Бульба» — зал на 456 місць заповнений на дві третини. В інтернет–просторі саме у розпалі дискусії щодо якості та відповідності гоголівському оригіналу кіноверсії російського режисера Володимира Бортка. Фільм, що вийшов у прокат 2 квітня, наразі став найбільш обговорюваним у культурному просторі країни і претендує стати однією з резонансних подій 2009 року. На жаль, неоднозначних для України.

Детальніше...
 
Олег Скрипка: Через десять років етно–диско буде мегапопулярним, але я вже працюватиму над чимось ін PDF Надрукувати
ершого квітня після вечорниць по Європі Скрипка вдягне москвичів у вишиванки і навчить їх танцювати гопака з гречаниками

Ольга ЖУК "УМ" 

Хвилі Амура від батька етнічного фестивалю «Країна мрій», рокера і популяризатора української культури Олега Скрипки покотилися по всьому світові. Його авторський проект етно–диско–вечорниці можна вважати одним із найбільших досягнень у музичній розважальній культурі України. Про те, чому він частіше організовує вечори за кордоном, ніж удома, як іноземці п’ють горілку, закушують салом і співають «Ти ж мене підманула», хто йому допомагає пробиватися на Захід і як розвиватиметься етно–диско на наших теренах, Олег Скрипка розповів «УМ» в ексклюзивному інтерв’ю.

Детальніше...
 
Улас Самчук міг би бути хорошим політиком PDF Надрукувати
Андрій Жив’юк уперше зібрав усе, написане рівненським письменником, без цензурування і купюр

Нещодавно в Рівному побачила світ нова книга «Документ доби. Публіцистика Уласа Самчука 1941—1943 років». Саме в період німецької окупації України з–під пера письменника вийшли сотні передовиць, репортажів, фейлетонів, що були опубліковані в газеті «Волинь» та інших легальних українських часописах і які до цього часу були маловідомі й малодоступні читачеві. Упорядником книжки є завідувач кафедри історії України Міжнародного економіко–гуманітарного університету ім. С. Дем’янчука, кандидат історичних наук, доцент Андрій Жив’юк.

Детальніше...
 
«Вірші Тараса то є наша Доля…» PDF Надрукувати

… Минуле наше, й наше майбуття.

Для нього всім була народу доля,

Не гніт жорстокий, а просте життя.
Юліана Химчук


Детальніше...
 
Конкурс PDF Надрукувати
Детальніше...
 
Ювілеї відомих полтавців як “приманка” для туристів PDF Надрукувати
Представники обласної влади, громадських організацій, туристичних фірм обговорили перспективи розвитку галузі туризму у 2009 році у світлі відзначення пам’ятних дат. 
Детальніше...
 
«Фантазія» – це майстерність, натхнення, яскраві образи PDF Надрукувати
У Дніпропетровську відбувся VI Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Золота Ліра» (організатор – Культурний центр «Пектораль»). Його учасниками були дитячі колективи та солісти з різних куточків України: Запоріжжя, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Керчі, Тульчина, Бердянська, Кривого Рогу, Горлівки і т. д. 
Детальніше...
 
Україна стоїть перед цивілізаційним вибором, стверджує у своїй книжці «Ave, Europa» Оксана Пахльовсь PDF Надрукувати
«УМ» уже писала, що університетське видавництво «Пульсари» нещодавно видало накладом 5000 примірників 600–сторінковий збірник статей відомого культуролога, професора Римського університету «Ла Сап’єнца», завідувачки кафедри україністики при Департаменті європейських та інтеркультурних студій (секція славістики) на факультеті літератури і філософії Оксани Пахльовської «Ave, Europa». І хоча Мінкульт закупив 200 примірників книжки для харківських бібліотек, і Лариса Івшина, редакторка газети «День», де виходили друком чимало з опублікованих у збірнику статей, купила багато книжок на подарунки розумним друзям, книгу можна по гарячих слідах знайти в книгарнях. А от про атмосферу презентації, яка відбулася в Українському домі, хотілося б розповісти детальніше — такі вечори бувають так рідко, як, мабуть, рідко зустрічаються люди, які не намагаються витіснити і замістити болючі проблеми, а прагнуть розібратися в них і поставити діагноз.
Детальніше...
 
Про великих синів нації, убитих комуністичним дияволом PDF Надрукувати
П’ятий том серії книг ”Реабілітовані історією” презентували у приміщенні обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. „Видання є результатом виконаного обов’язку перед пам’яттю невинно убієнних комуністичною владою людей, – промовив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Соловей. – На його сторінках розповідається про уродженців та мешканців Полтавщини, які зазнали незаконних репресій у роки тоталітаризму. Серед них – Володимир Грінченко, Михайло Драй-Хмара, Микола Зеров, Микола Міхновський, Кирило Осьмак, Симон Петлюра, Володимир Шемет.”
Детальніше...
 
Міст дружби Сонячна Долина – Полтава PDF Надрукувати
У рамках урядової програми «Обдаровані діти України» та участі в програмі «Міст національної єдності України: Схід і Захід єдині» 25 жовтня, вже вдруге, до Полтави завітали юні таланти з Малої академії літератури і журналістики, володарі гран-прі Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я-2008», юні поети та прозаїки із Сонячнодолинскьої загальноосвітньої школи Судацького району Автономної Республіки Крим.
Детальніше...
 
Любов і голуби PDF Надрукувати
Життя, з якого народжується література
Сергій Жадан  "УТ"

 

Детальніше...
 
Принц сучасний PDF Надрукувати
Вільям Шекспір. Гамлет, принц Данський
Вікторія Поліненко"УТ"
Детальніше...
 
Їхні предки PDF Надрукувати
Відгуки про нові літературні шедеври 
Італо Кальвіно. Наші предки
Галина Іваненко "УТ"
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Всього 1 - 20 з 25
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t