Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Маzепа-Фест
Українські готи: герої та декорації PDF Надрукувати

Готика – один із небагатьох напрямів сучасної музики, який має міцну ідеологічну основу

Євтушенко Олександр  "УТ"

Детальніше...
 
І жоден равлик не постраждав… PDF Надрукувати

У Полтаві відбувся вечір українського анімаційного кіно

У рамках щорічного фестивалю «Мазепа-Фест», який кожного разу дивує новою цікавою програмою, 25 червня в приміщенні Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді полтавці мали нагоду безкоштовно відвідати вечір українського анімаційного кіно.Детальніше...
 
«Мазепа-Фест» розпочався виставою про українське щастя, розтоптане чоботом московських окупантів PDF Надрукувати

Виставою Івано-Франківського академічного українського музично-драматичного театру ім. І.Франка «Солодка Даруся» за романом лауреата Шевченківської премії Марії Матіос 24 червня у Полтаві розпочався VІІ «Мазепа-Фест». У просторому залі обласного центру естетичного виховання учнівської молоді не було вільних місць ні в рядах, ні попід стінами. 

Детальніше...
 
МАZЕПА-ФЕСТ 2009! PDF Надрукувати
Полтавське обласне об’єднання товариства «Просвіта» запрошує полтавців на відкриття Всеукраїнського фестивалю мистецтв:
24 червняВистава Івано-Франківського академічного українського музично-драматичного театру ім. І.Франка «Солодка Даруся» за мотивами одноіменного роману Марії Матіос. Початок о 19:00, ОЦЕВУМ.
25 червня Вечір українського анімаційного кіно. Зустріч з відомими режисерами: Оленою Касаріною, Олегом Педаном, Анатолієм Лаврінішиним та Едуардом Кіричем. Початок о 18:00, ОЦЕВУМ.
26 червняВечір української героїчної пісні. Виступ Київського чоловічого хору «Чумаки» та братів Петра та Павла Приймаків. Початок о 19:00, ОЦЕВУМ.
Приходьте та насолоджуйтесь!
Вхід вільний.
Довідки за тел.: 7-31-45, 56-41-45. 
Гетьманський фестиваль цьогоріч відбудеться у два етапи PDF Надрукувати
Гетьманський фестиваль цьогоріч відбудеться у два етапи: 24—26 червня і 5—6 вересня

Про це днями на прес–конференції у Полтаві повідомив його фундатор і незмінний директор — народний депутат, голова обласного об’єднання Товариства «Просвіта» Микола Кульчинський. Оскільки започаткований у 2003 році фестиваль має не лише мистецьке, а й просвітницьке навантаження, то цього разу організатори планували повністю «прив’язати» його до основних заходів із відзначення 300–річчя Полтавської битви та укладення тим же таки гетьманом Іваном Мазепою військово–політичного союзу зі шведами. Але згодом погодилися з аргументами тих, хто вважав недоцільним «гуркотіти» рок–музикою 27 червня, коли в Полтаві вшановуватимуть пам’ять усіх полеглих у бою, а також зважили на прохання міської влади не дратувати «антимазепинців» (звісно, насамперед із Росії), котрі приїдуть сюди цього дня.

Тож на 24—26 червня залишили тільки більш «камерні» заходи, які відбуватимуться у приміщенні обласного Центру естетичного виховання учнівської молоді. Спершу актори Чернівецького драматичного театру покажуть свою виставу «Солодка Даруся» за романом відомої письменниці Марії Матіос. Наступною акцією фесту стане День українського мультиплікаційного кіно. Крім демонстрації «мультиків», які здобули нагороди на найпрестижніших міжнародних фестивалях, у Полтаві влаштують зустрічі з їхніми авторами, а також режисерський майстер–клас. А на 26 червня організатори запланували День української героїчної пісні з запрошенням митців зі столиці (звідти приїде відомий хор «Чумаки») та інших міст. Власне, йдеться про те, щоб наповнити ініційоване міською владою помпезне відзначення 300–річчя Полтавської битви і суто українським не лише за географією, а й за мистецьким компонентом.

Більш ніж двомісячну «перерву» до головного дійства фестивалю — двох рок–днів на Співочому полі — його «батьки» змушені робити з огляду на те, що наприкінці червня з Полтави вже роз’їдеться на вакації значна частина студентів, які були і залишаються найвідданішими прихильниками цієї музики. Тож рокери на звичному місці «фестивалитимуть» п’ятого і шостого вересня. Микола Кульчинський уже запросив до Полтави Марію Бурмаку, Павла Гудімова, «Моторолу» та інших відомих виконавців. Ймовірною є участь у знаковому «іменному» фестивалі й переконаного «мазепинця» Олега Скрипки з «ВВ» (він пообіцяв приїхати, якщо не доведеться виступати в цей час на подібному столичному заході, співорганізатором якого став провідний «вевешник»).

Хоча головною «родзинкою» фесту залишається відкриття і запалювання нових яскравих «зірочок» україномовного року, особливо з тих регіонів, де його й досі сприймають як екзотику. Тож, окрім полтавських гуртів та виконавців, до фестивалю найактивніше готуються їхні «брати і сестри» з Харкова (у цьому місті вже відбувся відбірковий тур), Дніпропетровська, інших міст Сходу і Центру України.

Василь НЕЇЖМАК

 
Україна in rock PDF Надрукувати
В українських рок-музикантів є всі шанси на світові простори, щойно вони заспівають англійською та позбавляться комплексів
Олександр Євтушенко 
Детальніше...
 
Презентація «САМОГОНУ» - Юрій Андрухович & KARBIDO PDF Надрукувати

12-18 ВЕРЕСНЯ

На підтримку альбому у вересні цього року запланований презентаційний тур Андруховича та «Karbido» п’ятьма містами України. Орієнтовний план туру виглядає так:

* 12 вересня – Ужгород, обласний музично-драматичнимй театр

    * 13 вересня – Львів, Палац культури ім. Г. Хоткевича
    * 15 вересня – Київ, Молодий театр
    * 16 вересня – Дніпропетровськ, Палац дітей та юнацтва
    * 18 вересня – Тернопіль, кінотеатр «Перемога»
Детальніше...
 
Цінуй, слухай і люби своє! PDF Надрукувати
Люби своє, українське! Під таким гаслом Полтава відсвяткувала і День Конституції, і День молоді 28 червня на Співочому полі Марусі Чурай. Святочна молода громада радо зустріла учасників гала-концерту ІV телевізійного конкурсу ОДТРК «Лтава» «Квадрат У шукає таланти».
Детальніше...
 
Цінуй, слухай і люби своє… PDF Надрукувати
Люби своє, українське! Під таким гаслом Полтава відсвяткувала і День Конституції, і День молоді 28 червня на Співочому полі Марусі Чурай. Святочна молода громада радо зустріла учасників гала-концерту ІV телевізійного конкурсу ОДТРК «Лтава», «Квадрат У шукає таланти».
Детальніше...
 
Положинський і щастя PDF Надрукувати

Положинський і щастя
Розмова про смисли

Детальніше...
 
Більшого вимагай PDF Надрукувати
«Український тиждень»  відвідав Полтавський "Мазепа-фест" і був приємно здивований широтою смаків місцевої публіки
Детальніше...
 
VІ «Мазепа-Фест»: душа відгукується на справжнє PDF Надрукувати

 

Ось уже шосте літо Полтава напередодні річниці Полтавської битви влаштовує величну Молитву за Гетьмана Мазепу, за незнищенність Української Нації і Української пісні. Ім’я цій  величній мистецькій духовній месі – «Мазепа-Фест». Започаткований з ініціативи голови Полтавської «Просвіти» Миколи Кульчинського, Всеукраїнський фестиваль мистецтв з року в рік набирає розмаху, охоплюючи різні види музичного мистецтва, і не тільки музичного…
Детальніше...
 
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t