Меню
Хатня
- - - - - - -
:: Новини і статті
Політика
Суспільство
Культура
Маzепа-Фест
Освіта
Мова
Історія
Релігія
Історія Просвіти
Молода Просвіта
Незабутні
Рахівник
Політика
Валерій Асадчев: «Антидержавники бояться Гетьмана Мазепу навіть мертвого. І це нас надихає» PDF Надрукувати
Коли після закінчення одіозного «мораторію» на будівництво пам’ятника Іванові Мазепі, що його до 10 липня накладала Полтавська міська рада, на Соборному майдані розпочалися роботи по підготовці майданчика для його спорудження, робітникам почали перешкоджати… депутати тієї ж ради, за рішенням якої монумент і встановлюється. А 15 липня на позачерговій сесії мер Матковський спробував або взагалі поховати ідею спорудження пам’ятника, або, так би мовити, очолити процес. (Мабуть, щоб пам’ятник виготовив придворний архітектор, який половину гонорару віддасть у відкат).
На сесії ухвалене рішення, зміст якого абсолютно непоясненний. Першим пунктом там чомусь знову погодили уже давно погоджене місце розташування пам’ятника Мазепі на Соборному майдані. А другим пунктом міськвиконком зобов’язали «вирішити питання щодо визначення замовника та підготувати проект рішення на розгляд чергової сесії Полтавської міської ради про надання дозволу на спорудження пам’ятника гетьманові України Іванові Мазепі». Це при тому, що вже раніше були надані всі дозволи і пам’ятник виготовлений, потрібно лише підготувати майданчик для його встановлення. 
Справжню суть казуїстики по-Матковському міський голова розкрив на прес-конференції. Очевидно, мера дратує напис на пам’ятнику «Нехай вічна буде слава, же през шаблю маєм права», бо він вважає пам’ятник заідеологізованим. І взагалі: «у разі, коли люди не погодяться встановити бронзового Мазепу на Соборному майдані, міська влада шукатиме інше гідне місце» (з повідомлення прес-служби міської ради). Тобто, насправді це наше полтавське горе, бютівський ставленик Матковський, орел гнізда комсомольсько-податківсько-приватбанківського, не залишає ідеї «витурити» Мазепу на Поле Полтавської битви або ще кудись на задвірки і поставити там коняку та дядька в шароварах з похиленою головою (такою була композиція пам’ятника, яку пропонував один «придворний» архітектор і яка була відхилена).  
Своїми враженнями про одіозну сесію міської ради та інформацією про справжній стан справ навколо спорудження пам’ятника Гетьманові Іванові Мазепі з журналістами на прес-конференції того ж 15 липня поділився голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев.
Отже, пряма мова очільника області.


Детальніше...
 
За боротьбою проти пам’ятника гетьманові Мазепі стоїть знахабніле українофобство PDF Надрукувати

Відкритий лист до Полтавського міського голови та міських депутатів 

Триває боротьба навколо спорудження пам'ятника славному гетьману України Іванові Мазепі у Полтаві. Які парадокси: з легкістю з'являються в Українській Державі пам'ятники Катерині ІІ, лютій вовчиці, котра, як писав Шевченко, доконала Україну. Ініціюють їх спорудження російські імперіалісти і шовіністи та й свої хохли-яничари і всілякі христопродавці. А поставити пам'ятник великому будівничому України, роль якого для нації український народ раз і назавжди визначив прислів’ям «Від Богдана до Івана не було в Україні гетьмана», дуже й дуже непросто. Чи це за намовлянням «старшого брата», чи це з власної недоумкуватості, чи з яничарства, але вже свої землячки стараються.Детальніше...
 
Микола Кульчинський: Патріотам слід платити PDF Надрукувати

Народний депутат, який збирає кошти на пам’ятник Мазепі, закликає докласти ще трохи зусиль, щоб бронзовий гетьман постав у Полтаві до Дня незалежності

Леся ШОВКУН  "УМ"

Голову полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта», народного депутата–«нашоукраїнця» Миколу Кульчинського «УМ» знає давно. У Верховній Раді дуже мало людей, які в останню чергу дбають про власну кишеню, і Кульчинський належить саме до таких. Він не має жодного бізнесу чи додаткових прибутків, а більша частина його високої депутатської зарплатні йде на фінансування «просвітянських» потреб та організацію відомого фестивалю «Мазепа–фест». Але зараз увесь час, гроші і здоров’я Кульчинський віддає на втілення чергового патріотичного проекту: встановлення пам’ятника гетьманові Івану Мазепі у Полтаві. До «години іск» — усе менше часу, проблем ще безліч, а коштів — бракує. Про те, чому так важко стає реальністю монументальний Мазепа і як кожен із нас може цьому посприяти, пан Микола розповів «Україні молодій» у кулуарах вкотре бездіяльного парламенту.


Детальніше...
 
Хто перший крикне «Ющенко!» PDF Надрукувати
Нудотворна реакція кожного здорового організму на «мильну оперу» української політики особливо посилюється через озвучення всіляких рейтингів. А що вже наш політичний пігмеят, тобто каганат пігмеїв, настрополився для всіляких маніпуляцій рейтингами, то, здається, навіть краденими грошима не маніпулює так, як рейтингами. Особливо опуклою ситуація стає, коли все зводять до боротьби на виборах трьох персонажів. Наприклад, проголошується, що в другому турі Яценюк перемагає як Тимошенко, так і Януковича.
Детальніше...
 
Президентський проект Конституції збалансовує систему влади в Україні PDF Надрукувати

Матеріали з газети "Наше Слово"

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев вважає президентські пропозиції щодо змін Конституції України «дуже важливим, конструктивним кроком Президента». Про це він заявив в ефірі ОДТРК «Лтава» під час традиційної щоквартальної прес-конференції. 

Детальніше...
 
«Юлина тисяча»... обіцянок PDF Надрукувати

У чому принципова різниця між словами та діями Президента і Прем’єр-міністра?

Український Президент. А парламент?

Помаранчева революція дозволила громадянам нашої держави обрати справді українського Президента. Власне, тоді на Майдані ми відстояли свій вибір. Прикро тільки, що досі не маємо такої ж української, народної більшості у Верховній Раді, яка б підставила плече главі держави. Адже туди обрали більшість депутатів (ідеться передовсім про представників Партії регіонів і БЮТ), які ніколи не захищатимуть громадян України. Власні, «шкурні», насамперед бізнесові, інтереси для них — над усе.

Сьогодні ті ж таки грабіжники добра України несправедливо вішають на Віктора Ющенка відповідальність за всі негаразди в державі. Хоча нам усім слід усвідомити, що, згідно з «доопрацьованою» Конституцією, Президент позбавлений реального впливу на внутрішні економічні процеси. За стан і розвиток економіки, достаток простих людей несуть відповідальність Верховна Рада та затверджений нею уряд на чолі з Прем’єр–міністром.

Не менше дратує представників олігархічних сил та українофобів усіх мастей і тверде прагнення нашого Президента згуртувати націю довкола її справжньої історії, прокладати політичний курс без постійної оглядки на Москву. Подібним «доброзичливцям» ми фактично «підспівуємо» власною незгуртованістю та байдужим ставленням до формування влади. У такий спосіб укотре наступаємо на ті ж самі граблі...

Згадаймо першу Верховну Раду незалежної України, де більшість становили комуносоціалісти та майбутні скоробагатьки (рухівців–демократів тоді обрали тільки близько сотні). Саме вона застосувала «невидимий» механізм грабунку народу — несправедливий курс карбованця до рубля (4:1, тоді як справжній був 1:1). Унаслідок цього за продані за кордон товари в Україну поверталося тільки 25 відсотків їхньої вартості, а 75 відсотків осідало в іноземних банках на рахунках сьогоднішніх олігархів.

На виборах 1994 року ті ж комуністи, соціалісти та їхні «брати–близнюки» з тугими гаманцями обіцяли підвищити пенсії втричі. Більшість клюнула на їхні обіцянки і знову обрала тих «захисників народу» у Верховну Раду. Вони й «підвищили» надрукованими грошима без товарного забезпечення, спровокувавши інфляцію та зменшивши реальні пенсії і зарплати вдвічі. Ще більша різниця у справжній і «намальованій» вартості майнових сертифікатів дозволила практично за безцінь передати олігархічним кланам народне майно.

Детальніше...
 
Велика гра на газовій трубі PDF Надрукувати
Зовнішні та внутрішні причини газової кризи в Україні


 


Сьогодні, коли «газова війна» вже завершилася, ми можемо підбити підсумки цього протистояння та зробити перші висновки.

Росія знову використала газовий фактор впливу для політичного та економічного тиску на Україну. Так відбувалося регулярно всі 17 років нашої незалежності, особливо в період президентських і парламентських передвиборчих кампаній, інформаційних кампаній проти можливого вступу України до НАТО та зближення з ЄС, а також коли треба було «дотиснути» Україну при обговоренні умов базування в Криму російського флоту. Крім того, газові питання загострювалися кожного року з початком зими, коли опалювальний сезон, на думку «Газпрому», повинен зробити Україну більш поступливою до здирницьких запитів північно–східного сусіда.

Так чи інакше, але газові колізії завжди виникали в потрібний для Росії момент, немов козирна карта з кишені афериста, і так само зникали, коли Росія добивалася своїх цілей.

Детальніше...
 
До булави треба голови PDF Надрукувати
Кому до снаги повернути нашу історичну пам'ять, розбудити духовність, відстояти загальнолюдські й національні цінності
Детальніше...
 
Віктор Ющенко: Для виходу з кризи Україні потрібен відчайдушний Прем’єр PDF Надрукувати
За словами Президента, фінансові негаразди спричинила політика популізму, але падіння гривні скоро зупиниться

Леся ШОВКУН  
Всюдисуща криза, про яку тільки й розмов на телебаченні, у пресі й громадському транспорті, нагадує міфічну химеру — чудовисько з головою лева, тілом кози і хвостом дракона. Усі її бояться й ніяк не можуть приборкати. Тому, мабуть, цілком природно, що спілкування Президента з журналістами газет «Україна молода», «День» та «Факти» на тему політичної й економічної кризи відбувалася в Будинку з химерами. Віктор Ющенко висловив своє бачення боротьби з почварою–кризою та її персоніфікаціями.
Детальніше...
 
Ми мали дати «Нашій Україні» 300 голосів у парламенті PDF Надрукувати
Чому наша історія нас нічому не вчить

Ми часто нарікаємо на владу, а я запитую себе: а хто її обирав? Чомусь ми не нарікаємо самі на себе. Навіть сьогодні ми все ще не діємо як нація, еволюція до «людей українських» іде дуже мляво, бо залишаємося «людьми радянськими». Ми й самі не знає¬мо, чого хочемо. Я ніколи не був песимістом, але все частіше й частіше схиляюся до думки Тараса Шевченка:
Погибнеш, згинеш, Україно,
Не стане знаку на землі.
Сама розіпнешся. Во злобі
Сини твої тебе уб'ють.


Детальніше...
 
Чому в Президента України так багато ворогів PDF Надрукувати
У різних країнах Перша особа має різне значення. Наприклад, слово Англія говорить світові так багато, що ім’я і характер Першої особи додає небагато. А про Кубу десятиліттями говорили як про Фіделя Кастро. 

Про Україну світ знає мало. Після Першої світової війни то було якесь політичне новоутворення як результат падіння Російської імперії. У совєтській інформації це був великий сільськогосподарський і промисловий район зі старанно прихованою історією. Яким би не був яскравим український спалах після розпаду СРСР, для світу то — «парад суверенітетів», за іронічною формулою російських ЗМІ. 

Найяскравіше засвітилася Україна 2004 року. То була світова слава України, засвідчена в телевізійних екранах. Дві постаті визначали обличчя Майдану. Драматична постать напівотруєного переможця президентських виборів Віктора Ющенка і чарівна окраса трибуни Майдану — Юлія Тимошенко.

Детальніше...
 
Чому я знову голосуватиму за Віктора Ющенка PDF Надрукувати
Шануймо українські цінності.

Майбутні президентські вибо¬ри в нашій країні будуть не просто ви-борами Президента. Це будуть вибо¬ри того, чи будемо ми господарями на нашій землі, чи будемо ми пишатись нашою культурою, мовою, історією – чи будемо знову в закривавлених лапах тих, хто віками нищив нашу релігію, віру, культуру, пам'ять, хто Голодомором, репресіями замордував десятки мільйонів кращих наших лю¬дей. А тому я, дивлячись на те, як масовано, наполегливо, підступно хитро, професійно працює дискредитаційна машина, запущена тими, хто завдав непоправних втрат нам із вами і нашо¬му майбутньому, хто прагне панувати на нашій землі, — не можу стримати своїх емоцій і свого бажання поділити¬ся думками з цього приводу.


Детальніше...
 
Утома від фальші PDF Надрукувати

Нотатки розлюченого інтелектуала

Це нотатки розлюченого інтелектуала. Це спроба сказати не лише за себе, а й «за рабів отих». Адже ситуація зовнішньополітична, а конкретно — кавказька криза —вчинила і внутрішньоукраїнський розкол. Розкол на тих, хто так і помре зачмиреним совком, а хто став українцем і громадянином, і кого навіть натяк на повернення під московський чобіт доводить до межі самостримання. Але почнімо з кількох ілюстрацій.

 

Детальніше...
 
Відкритий лист Лук’яненку Л.Г. PDF Надрукувати
Левку Григоровичу!Мушу зазначити, що, на жаль, не можу вживати загальноприйнятну форму ввічливості і поваги у таких випадках (шановний). Бо Ваша аморальна поведінка мені давно відома. Тому лукавити не хочу. Проте я ніколи публічно про ваші неблаговидні вчинки не висловлювався, дотримуючись етики політв’язня.
Детальніше...
 
Гроші не пахнуть.. Але щоб настільки?!. PDF Надрукувати
Вітчизняні урядовці заради політичної та економічної допомоги Росії лобіюють кабальні для держави рішення

Олег ГАНСЬКИЙ  "УМ"

Керівники рекламних агенцій, звичайно, не особливо називаючи прізвищ та інші власні назви, повідомили цікаву новину: деякі політичні партії нині активно викуповують площу на бігбордах. До того ж в особливо великих розмірах і на кілька місяців уперед. Не треба бути аналітиком, аби зрозуміти — політикум усе–таки готується до виборів.

Досвідчені люди, які хоча б раз у житті «нюхали» повітря штабів і виборчих дільниць, знають: головне у цій справі — не хвилююча мить, коли відкривають урни, а фінансування кампанії. Гроші, вважають політтехнологи, це альфа й омега складної й виснажливої підготовки до народного волевиявлення. А найголовніша особливість грошей полягає в тому, що їх постійно не вистачає. Пошук спонсорів, висловлюючись будівельною фразеологією, — це закладення фундаменту будівлі.

Але найцікавіше, що охочих фінансувати політичні перегони все частіше шукають за межами України — у рідних олігархів уже не вистачає ні засобів, ні наснаги платити своїм політикам. Найближче фінансово спроможне закордоння — це, звичайно, Росія. Днями у ЗМІ з’явилася інформація — БЮТ домовився з Кремлем про 1 мільярд доларів на вибори. Раніше називали інші цифри — дещо більші.

 

 

Детальніше...
 
Вдавитися й не проковтнути PDF Надрукувати
"Росія підніметься з колін". Як при цьому вціліти Україні?
Анатолій Бондаренко
Детальніше...
 
Україна – наступна? PDF Надрукувати
Росія розпочала в Грузії війну за встановлення нового світового порядку. Грузія – це перший етап, але водночас і "пробна куля". Демократичному світові кинуто виклик, не менш небезпечний, аніж політичний іслам. Якщо Захід проковтне пігулку і пробачить Росії грузинську війну, вторгнення "миротворчих танків" в Україну стане лише питанням часу.
Детальніше...
 
БЮТ має чітко дотримуватись положень коаліційної угоди щодо вступу України до НАТО PDF Надрукувати
“Ефективною системою європейської колективної безпеки є НАТО, членами Альянсу є найпотужніші держави Європи. Про членство України в НАТО як пріоритетне завдання чітко сказано в коаліційній угоді. Невже заява БЮТ про необхідність створення альтернативної системи європейської безпеки є прихованим твердженням “НАТО нас не влаштовує”?
Детальніше...
 
ПОЛЮВАННЯ PDF Надрукувати
НА ПРЕЗИДЕНТА ВІКТОРА ЮЩЕНКА ТРИВАЄ.МИСЛИВЦІ В АЗАРТІ – ВІД ПЕРЕДЧУТТЯ ЛЕГКОЇ ЗДОБИЧІ.ГОНЧІ – ДОСВІДЧЕНІ І НАСТУПАЮТЬ ШИРОКИМ ФРОНТОМ
Детальніше...
 
Free design by [ Anch ] Gorsk.net Studio
t