Відроджується «Просвіта» на Шишаччині

Бер 11, 2009 | Posted by | Filed under Історія Просвіти

Громадськість Яресьок на сході села ухвалила низку рішень, що сприятимуть формуванню громадянського суспільства. Деякі вже виконані, зокрема зібрано кошти на спорудження пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 рр. (20 листопада минулого року пам’ятник відкрито і освячено).

Мешканців села дуже турбує занепад культурно-масової роботи, що призводить до посилення алкоголізму і наркоманії, низький рівень духовності, розпорошеність сил здатних щось добре зробити на цьому напрямку. Адже в Яреськах працюють парафіяни Свято-Михайлівської церкви, загально-освітні школи, два клуби, де є гуртки художньої самодіяльності, освітяни сиротинського училища за своєю програмою.
З метою активізації культурно-масової роботи запропоновано залучати до неї депутатський корпус та відновити в Яреськах діяльність «Просвіти» ім. Т.Шевченка.
До речі, «Просвіта» на території Шишаччини працювала після Лютневої революції 1917 р. У квітні того року в Яреськах відбувся мітинг на майдані біля волосної управи. Площа розцвіла жовто-блакитним прапором і великим портретом Тараса Шевченка. Громада радо підтримала утворення «Просвіти».
Отож, виконуючи волю громади села Яреськи, і тепер організовано ініціативну групу для утворення «Просвіти».
Напрямки роботи осередку «Просвіти» – це духовне відродження, культурно-освітня діяльність, відновлення звичаєвих традицій, пропаганда здорового способу життя, поваги до праці на землі рідного краю.
Уже є домовленість про відкриття недільної школи при Свято-Михайлівський церкві с. Яреськи, і церква надає спонсорську допомогу для організації навчання у цій школі. А загальноосвітня школа надає педагога і приміщення для роботи.
Від Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» до шкіл Шишаччини надійшли посібники для навчання, відеокасети й інші матеріали.
У районному центрі Шишаках так само працює ініціативна група з організації «Просвіти».
Звертаємося до громадськості Шишаччини: свої пропозиції щодо організації «Просвіти» ви можете висловити телефонами у Шишаках 9-12-81 – Анжела Володимирівна, 9-15-74 – Наталія Григорівна; у с. Яреськах 9-80-09 – Іван Пилипович .
За дорученням ініціативної групи –
Іван ЯКОВЕНКО. 

Tags:
No comments yet.
You must be logged in to post a comment.