Повернення великого Гетьмана

Відкриття пам’ятника Іванові МазепіПодія, яка привела тисячі полтавців та гостей міста на Соборний майдан минулої суботи, 7 травня, – це не просто яскравий епізод сучасної історії українства. Це – справа честі всієї нашої нації, яка єднає під високо піднятою гетьманською булавою сотні поколінь борців за Українську державу, за її незалежність, соборність і волю. Це – болісне повернення до трагічних перипетій Полтавської битви, наслідки якої понад триста років святкували в Кремлі як перемогу над нашим народом. Повернення задля того, щоб покласти край московській політиці нищення самого права українців на патріотизм, видаючи його за локальні спроби чергової “хунти” зрадити “руський мир”. Задля того, щоб засвідчити на весь світ: сучасні українці свідомо йдуть у лавах антиколоніального повстання проти Московії.

Ідуть під проводом свого Гетьмана Івана Мазепи, який 7 травня цього року нарешті посів у серці України – в древній тисячолітній Полтаві – своє почесне місце. Піднісся до неба над усіма нашими труднощами й негараздами, прагненнями й надіями, по праву руку від золотоверхої святині українського православ’я – Свято-Успенського кафедрального собору. У його присутності маємо відтепер і захисне покровительство, і злободенне попередження з минулого, в якому: “Через незгоду всі пропали, самі себе звоювали!”
З нагоди події загальнонаціонального масштабу Полтаву відвідав з робочою поїздкою Президент України Петро Порошенко. Його супроводжував міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий. З першосвятительським візитом прибув Предстоятель УПЦ КП Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Участь у святкуванні взяли керівники області та народні депутати України від Полтавщин

Повна стаття на на сайті газети Зоря Полтавщини

No comments yet.
You must be logged in to post a comment.