Столиці Гетьманщини – українські топоніми!

Бер 2, 2016 | Posted by | Filed under Актуально, Суспільство

олтавське обласне товариство «Просвіта» відгукнулося на публічне звернення до громадськості міського голови Гадяча Володимира Нестеренка внести пропозиції щодо нових назв вулиць цього міста обласного значення, столиці Гетьманщини у 1663-68 рр. Зокрема, як повідомив офіційний сайт місцевої мерії, в рамках виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» у Гадячі підлягають перейменуванню 2 площі, 5 провулків і 7 вулиць. Назавжди з мапи міста зникнуть вулиці названі на честь Всесоюзної піонерської організації ім.Леніна, більшовицького жовтневого перевороту, ленінського комсомолу, російських більшовиків Свердлова і Калініна.

Натомість крайова «Просвіта» ініціювала вшанування видатних уродженців Гадяцького краю та осіб, що зробили видатний внесок у його історію. Днями у міськвиконкомі офіційно зареєстрували лист з пропозиціями щодо нових назв вулиць Гадяча. Про це у своєму Фейсбуку повідомив голова обласного товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка , депутат ВР попередніх скликань Микола Кульчинський. Він висловив сподівання ,що невдовзі у Гадячі з’являться вулиці на честь Івана Виговського, Володимира Юревича, Степана Лазуренка, Петра Дяченка, Михайла Крата та Миколи Савченко «Байди». Очільник просвітян Полтавщини зауважив, що просвітяни розробили пропозиції ще й з огляду на потребу належного виконання Закону «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у 20 столітті» та Указу Президента Петра Порошенка №17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років.

Довідково. Володимир Юревич – один із засновників та найактивніших діячів Гадяцької районної організації Народного Руху України, борець за незалежність України та декомунізацію у 1989-1991 рр., вояк УПА. Іван Виговський – гетьман України, уклав знаменитий Гадяцький договір. Степан Лазуренко– уродженець Гадяча ,командир першої регулярної військової одиниці української армії доби УНР. Петро Дяченко – полковник армії УНР, командувач полку «Чорні Запорожці», уродженець села Березова Лука Гадяцького району. Михайло Крат – уродженець Гадяча,генерал-хорунжий армії УНР. Микола Савченко «Байда», сотник сотні «Східняки» УПА, уродженець села Березова Лука.

Прес-центр Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

No comments yet.
You must be logged in to post a comment.