“Просвітницька книгозбірня” поповнила свої фонди

«Енеїда модерна» – книгу нашого земляка Леоніда Полтави представив громаді голова обласного об’єднання товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Микола Кульчинський. Поема вийшла друком у рамках проекту «Просвітницька книгозбірня»,  що продовжує добру традицію книгодруку пронаціоналістичної літератури коштом  споживчих кооперацій, започатковану ще 1918 року.
Микола Кульчинський
Леонід Полтава, справжнє прізвище Пархомович, – один із багатьох українських письменників в еміграції; потрапив до Німеччини як остарбайтер, та не повернувся на Батьківщину  через загрозу переслідувань більшовиками і тепер незаслужено забутий нащадками.

Про нього відомого дуже не багато, не в останню чергу через те, що і сам поет приховував факти своєї біографії, боячись помсти КДБ. В еміграції він разом із Леонідом Лиманом стояв біля  витоків української спілки письменників у Німеччині – МУР, що означало «Мистецький український рух». Микола Кульчинський вперше прочитав про Леоніда Полтаву у праці відомого полтавського літературознавця Петра Ротача «Розвіяні по чужині», а згодом  – у Михайла Слабошпицького  у збірці «25 поетів української еміграції».

Вперше книжка побачила світ у Мюнхені у1956 році. Назва «Енеїда модерна» – не просто так, адже Леонід Полтава прагнув зберегти як гекзаметричний розмір строфи, так і сатиричний стиль Котляревського. Фабула ж геть інша: за легендою, чернець Києво-Печерської лаври Григорій що триста літ оживає, аби дописати почату колись ікону Божої матері.

У презентації також взяли участь полтавські поетеси Анна Ютченко й Ксенія Янко, які читали свої вірші, а також гурт «Трансформер».


автор відеосюжету: Дмитро Купченя
автор аудіосюжету: Михайло Назаренко

джерело: http://www.ltava.poltava.ua/news/9649

Comments are closed.