У другий день безстрокової акції в Полтаві на площу біля ОДА вийшли майже тисяча полтавців

Лип 6, 2012 | Posted by | Filed under Мова

5 липня представники об’єднаної опозиції, громадських організацій та небайдужі полтавці вийшли під ОДА на захист української мови. Громадянська акція протесту стає більш масовою та радикальнішою – цього дня захистити свою державу і рідну мову від біло-блакитних окупантів прийшло втричі більше полтавців. Багато із них були одягнені в українські вишиванки. Вони тримали в руках плакати на захист рідної мови та проти русифікації країни.

Право відкрити мітинг надали настоятелю Свято-Покровської церкви УПЦ Київського Патріархату, отцю Миколі Храпачу. «Мова дається народу Богом. Це душа нації. І сьогодні мені боляче від того, що в нас намагаються її відібрати, – сказав святий отець,- українська церква завжди, а тим більше в найскрутніші часи, була зі своїм народом. Сьогодні ми молимося за те, щоб Господь дав розуму тим, хто прагне розколоти нашу державу». Під час мітингу кожен бажаючий міг поставити свій підпис під вимогою до влади припинити наругу над українською мовою та розкол країни. За повідомленням модератора заходу, члена Правління ПООТ «Просвіта» Олега Пустовгара, лише в перший день акції в Полтаві зібрали більше двох тисяч підписів.

Фактично, сьогоднішня влада діє, як окупаційний режим, – наголосив у своїй промові депутат Полтавської обласної ради Анатолій Олійник.- Але, окрім нищення усього українського та удару по гуманітарній сфері, мовним законом влада наносить ще й удар по економіці України, – зазначив він. – Адже на впровадження закону Колесніченка-Ківалова за обрахунками Міністерства фінансів необхідно 17 мільярдів бюджетних гривень. Ці кошти виймуть із кишень якраз простих українців на користь нашого сусіда, – наголосив представник Об’єднаної опозиції «За Батьківщину!».

 

Також перед учасниками заходу виступили представники громадських організацій, науковці, журналісти, діячі культури, правозахисники, які закликали до останнього боротися за Україну та її мову.

Tags:
No comments yet.
You must be logged in to post a comment.