Просвітяни вшанували пам’ять Великого Українського Кобзаря

22 травня, в день перепоховання Тараса Шевченка в Україні, полтавські просвітяни вшанували пам’ять Великого Кобзаря біля його пам’ятника. Захід відкрив голова Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта», народний депутат України Микола Кульчинський.

Священиками Свято-Успенської церкви Київського патріархату була відслужена панахида по Тарасу Шевченку. Після чого Микола Кульчинський звернувся до учнів 10-11 класів, які взяли участь у конкурсі на краще написання твору про Тараса Шевченка: «На жаль, місяць травень для старшокласників видався дуже навантаженим і творів надійшло не так багато, всього вісім робіт. Безумовно, запропонована тема твору не є простою і вимагає певних зусиль, часу, переосмислення прочитаного, роздумів, власного бачення постаті Тараса Шевченка. Відповідно, твору, який би повністю розкрив задану тему так і не надійшло. Тому вирішено було премію за перше і друге місце розділити між сімома учасниками, а виділити з-поміж восьми робіт тільки один твір, нагородивши премією за третє місце в сумі 1000 грн. Дмитра Пустовіта, учня Полтавської гімназії №6, бо тільки цей твір наближений до теми і є ґрунтовним за змістом та досить об’ємним. Але слід відмітити, що у кожному творі є свої думки, які глибоко торкають душу і серце, тож хочу подякувати кожному, хто не пошкодував часу і намагався більше пізнати Шевченка. Тож, учнівський конкурс на краще написання твору про Тараса Шевченка, в якому має бути висвітлене особисте ставлення до Великого Кобзаря і дана обґрунтована відповідь на питання: «Хто для тебе Тарас Шевченко?, обов’язкове висвітлення теми: «Бог у Шевченковому житті» та «Що говорить тобі «Посланіє» продовжується до наступної річниці».

Нагородивши учасників конкурсу матеріально та духовно, бо окрім грошового заохочення Микола Кульчинський подарував кожному присутньому конкурсанту примірник «Полтавської Петлюріани» про нашого славетного земляка Симона Петлюру, присутні мали можливість послухати власні вірші про Шевченка учасника конкурсу, учня 10 класу школи-інтернату №2 Олександра Ярмака.

А завершив захід полтавський кобзар Іван Новобранець, який виконав прекрасні твори на вірші Тараса Шевченка.

Марія Гринь.

 

Tags:
No comments yet.
You must be logged in to post a comment.