Archives

Archive for the ‘Культура’ Category

25 вересня о 15-00 на Співочому полі Марусі Чурай відбудеться 10-й (ювілейний) всеукраїнський фестиваль мистецтв «Мазепа – фест». На це масштабне мистецьке дійство завітають міністр культури Євген Нищук, директор Державної агенції промоції української культури Сергій Архипчук, кобзар,виконавець творів доби мазепинського бароко Тарас Компаніченко та ін.

Вер 19, 2016 | Filed under Культура, Маzепа-фест

«Від «Старої Громади» до шістдесятників» – це сьома книга в рамках обласного видавничого проекту «Просвітницька книгозбірня», що його започаткувала крайова «Просвіта». Книгу видала крайова «Просвіта» за фінансової підтримки товариства української мови у Чикаґо (США), зокрема Віри та Богдана Боднаруків. Днями збірник презентували громадськості.

Подія, яка привела тисячі полтавців та гостей міста на Соборний майдан минулої суботи, 7 травня, – це не просто яскравий епізод сучасної історії українства. Це – справа честі всієї нашої нації, яка єднає під високо піднятою гетьманською булавою сотні поколінь борців за Українську державу, за її незалежність, соборність і волю. Це – болісне повернення до […]

Про це заявив голова Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Микола Кульчинський на прес-конференції у комунальній агенції «Новини Полтавщини». Мазепинське свято відбудеться 5 травня у Полтаві у сквері неподалік Свято-Успенського кафедрального Собору УПЦ Київського Патріархату та хати садиби Івана Котляревського.

7 липня в Полтаві за підтримки народного депутата України Миколи Кульчинського пройшов кінофестиваль україномовного кіно «Відкрита ніч» засновником якого є режисер Михайло Іллєнко. У парку Перемоги, просто неба, глядачі, хто на стільцях, хто на карематах, змогли переглянути 34 конкурсні короткометражні фільми та позаконкурсні роботи молодих українських режисерів. Глядачам, серед яких переважала молодь, належало оцінити конкурсні […]

Лип 9, 2012 | Filed under Культура, Суспільство

В рамках фестивалю мистецтв «Мазепа-фест» за підтримки народного депутата України Миколи Кульчинського, вперше у Полтаві одночасно з іншими містами України проводиться кінофестиваль україномовного короткометражного фільму «Відкрита ніч» режисера Михайла Іллєнка.

Лип 2, 2012 | Filed under Культура, Оголошення

Однією з найулюбленіших тем полтавського чиновництва публічних виступів  є тема “Полтава – духовна столиця України”. Автор цих рядків і не писав би їх, якби ця тема з такою нав’язливістю не мусувалася з усяких нагод та на всіляких офіціозах місцевого полтавського, так би мовити, розливу. Ну й справді – треба якимось чином додавати духу полтавцям на […]

Тра 31, 2012 | Filed under Історія, Культура, Суспільство

29 травня в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського відбулася презентація книги історика, видатного дослідника Хмельниччини Сергія Коваленка “Чорні Запорожці: історія полку”. Автор пояснив чому саме розпочав  презентацію книги з Полтави, бо командиром Кінного полку Чорних Запорожців був наш земляк Петро Дяченко, який родом із Березової Луки Гадяцького району.

Тра 30, 2012 | Filed under Культура

22 травня, в день перепоховання Тараса Шевченка в Україні, полтавські просвітяни вшанували пам’ять Великого Кобзаря біля його пам’ятника. Захід відкрив голова Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта», народний депутат України Микола Кульчинський.

Тра 23, 2012 | Filed under Культура, Суспільство

Село Великі Сорочинці, що поблизу Миргорода, для більшості з нас асоціюється передусім зі знаменитим ярмарком. Хоча саме тут, у будинку лікаря Михайла Трохимовського, народився і провів перші тижні свого земного буття Микола Гоголь. Нагадаємо, що сюди, до знаного на всю округу фахівця–медика, батько довгоочікуваного Нікоші привіз дружину після того, як її перші двоє пологів закінчилися […]

Кві 5, 2012 | Filed under Культура