Вітаємо з Днем Незалежності!

Сер 22, 2016 | Опублікував(ла) | В розділі Актуально

привітання з Днем Незалежності

Tags:

Микола Кульчинський: «Українське суспільство не може бути переможеним ніким, якщо воно буде єдиним»

Сер 19, 2016 | Опублікував(ла) | В розділі Актуально, Історія Просвіти

Дисидент-шестидесятник, колишній політв’язень, депутат ВР кількох скликань, голова Полтавського обласного товариства «Просвіта» Микола Кульчинський з нагоди 25-річчя Незалежності взяв участь у спецпроекті журналу «Фокус» та телеканалу «СТБ» «Дисиденти». Проект розповідає про поборників незалежності у часи комуністичного режиму та переслідування інакодумців у імперії зла – СССР. Микола Кульчинський поділився спогадами і враженнями – https://focus.ua/society/355387/

«Просвіта» пропонуватиме міському голові Мамаю очистити топоніміку Полтави від Сталіна й увічнити ідеолога українського націоналізму Миколу Міхновського

Сер 17, 2016 | Опублікував(ла) | В розділі Актуально, Історія, Прес-релізи, Суспільство

Полтавська міська громадсько-наукова топонімічна група, до якої входили й представники Полтавського обласного товариства «Просвіта» в рамках декомунізації пропонувала перейменувати вулицю Героїв Сталінграду. Втім, через наполягання так званої «групи Матковського», ім’я ката українського народу Сталіна і надалі продовжує отруювати символьний простір обласного центру. Нещодавно на прохання «Просвіти» Український інститут національної пам’яті надіслав офіційну позицію з цього приводу. Про це повідомив член правління Полтавського обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, координатор громадсько-волонтерського проекту «Декомунізація на Полтавщині» Олег Пустовгар.
читати далі…

«Просвіта» видала книгу спогадів видатних поборників незалежності

«Від «Старої Громади» до шістдесятників» – це сьома книга в рамках обласного видавничого проекту «Просвітницька книгозбірня», що його започаткувала крайова «Просвіта». Книгу видала крайова «Просвіта» за фінансової підтримки товариства української мови у Чикаґо (США), зокрема Віри та Богдана Боднаруків. Днями збірник презентували громадськості.
читати далі…

Бізнес генерала Шухевича. Розповідає Олег Пустовгар

Лип 13, 2016 | Опублікував(ла) | В розділі Історія

Одна із центральних вуличних артерій Полтави, яка з’єднує кінотеатр імені Котляревського і театр Гоголя нещодавно носила назву провулок Піонерський. Однак декомунізація назавжди викреслила піонерів з топонімічної карти міста. Тепер це провулок Романа Шухевича – головнокомандувача Української повстанської армії, запального бойскаута, інженера за освітою, який напередодні Другої світової війни жив у Львові, робив революцію та займався вельми прибутковим бізнесом.
читати далі…

Полтавське обласне товариство «Просвіта» видало книгу про Мазепу

Лип 9, 2016 | Опублікував(ла) | В розділі Історія, Освіта, Суспільство

Презентація історичного роману Леоніда Полтави “1709” відбулася у приміщенні обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Роман «1709» видано обласним товариством “Просвіта” за фінансового сприяння товариства української мови в Чікаго (США), зокрема родини Боднаруків – пані Віри і пана Богдана. Видання книги є продовженням діяльності полтавських просвітян у справі розвінчання брехливих імперських російських міфів про Полтавську битву 1709 року та постать Івана Мазепи.

читати далі…

“Міністре Аваков, допоможіть захистити пам’ятник Мазепі в Полтаві!” ЗВЕРНЕННЯ

Лип 7, 2016 | Опублікував(ла) | В розділі Актуально

Ініціатори встановлення монумента гетьману Івану Мазепі в Полтаві звернулися до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова за сприянням в забезпеченні громадського порядку біля нового туристичного об’єкту обласного центру.

Повна стаття на сайті texty.org.ua.
читати далі…

Активіст Полтавської «Просвіти», академік і професор Віталій Ханко написав “Енциклопедію мистецтва Полтавщини”. Унікальну книгу презентували громадськості

Лип 4, 2016 | Опублікував(ла) | В розділі Прес-релізи

Двотомник “Енциклопедія мистецтва Полтавщини” став першою в Україні масштабною регіональною художньою енциклопедією. Унікальність книги ще й у тому, що вона висвітлює художній процес краю протягом величезного історичного періоду – від давніх часів до ХХІ століття.
читати далі…

Tags:

Видатного діяча «Просвіти» увічнено у назві школи на Лубенщині

Лип 4, 2016 | Опублікував(ла) | В розділі Прес-релізи

Ім’ям Володимира Леонтовича – видатного громадсько-політичного діяча, письменника, мецената, правника, одного із фундаторів товариства “Просвіта”  у наддніпрянській Україні та київської “Старої громади” названо Оріхівську загальноосвітню школу Лубенського району на Полтавщині.
читати далі…

Tags:

До 20-річчя утворення Свято-Покровської громади УПЦ КП

Лип 3, 2016 | Опублікував(ла) | В розділі Історія, Релігія, Суспільство

Свято-Покровська церква УПЦ КП, ПолтаваХто хоч раз побував на службі Божій у Свято-Покровській церкві, той назавжди запам’ятає і саму церкву, всю у чудових рушниках, і службу Божу, і церковне подвір’я, що потопає у квітах та зелі. Тут якесь особливе повітря, тут живлюща вода, тут високе небо, а небокрай виразний і чистий. Служба пролітає як одна мить. Парафіяни всю службу співають разом з хором і час від часу в оцей спів понад рушники, понад образи вплітається чистий і проникливий голос панотця, що зворушує душу: «Ще і ще Господові помолимося». Панує піднесений і урочий, справді молитовний настрій. Сама церковна споруда ніби ще з правіку спустилася з неба і стала на цьому місці, начебто саме її і не вистачало, щоб довершити цей справді благодатний клаптик Полтави у всій його красі. Ніби зберігся отой тихий рай, як колись писали про Україну різні мандрівники-чужинці до того, як її сплюндрували москалі своєю політикою послідовного як фізичного, так і духовного винищення українців. Ось так я сприймаю сьогодні Свято-Покровську Церкву і ту працю її настоятеля – панотця Миколая, парафіян церкви, завдяки яким і з’явився цей тихий рай.
читати далі…